Wydrukuj tę stronę
04 Lut
Czujnik zanieczyszczenia powietrza na budynku szkoły w Świątnikach Górnych Czujnik zanieczyszczenia powietrza na budynku szkoły w Świątnikach Górnych

Jak zadbać o czyste powietrze w swojej gminie?

Przez 
(0 głosów)
W gminach podkrakowskich podejmowane są działania na rzecz poprawy jakości powietrza. Ale nie w Mogilanach.
 
Burmistrz Krzeszowic w grudniu 2016 r. złożył dwa wnioski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. W ramach jednego stara się o dofinansowanie wymiany pieców na nowsze, a w drugim wnioskuje o całkowite sfinansowanie nowych pieców. Podejmowane są także działania, aby uruchomić system kontroli jakości powietrza w gminie. Poziom smogu w poszczególnych miejscowościach będzie można sprawdzić w internecie.
Wójt Zielonek informuje, że w 2016 roku zainstalowano w gminie 42 pyłomierze, które monitorują powietrze w każdej miejscowości, nie tylko w sezonie grzewczym, ale przez cały rok.
Burmistrz Świątnik Górnych: "W dniu dzisiejszym (3 lutego 2017) na terenie naszej gminy zamontowane zostały czujniki zanieczyszczeń powietrza. Sensory zostały zamontowane w Zespole Szkół, na wszystkich 5 szkołach podstawowych oraz na budynku Klubu Młodzieżowego w Rzeszotarach. Wyniki przesyłane są do platformy internetowej https://map.airly.eu/  Po feriach zimowych planujemy specjalne zajęcia dla uczniów, informujące o negatywnych skutkach spalania odpadów oraz paliw złej jakości, które przeprowadzone będą przez ekodoradcę zatrudnionego w Urzędzie Miasta i Gminy Świątniki Górne w ramach unijnego projektu LIFE".
A wójt Mogilan? Nic. Przecież on mieszka w gminie Świątniki Górne.
Czytany 2018 razy Ostatnio zmieniany sobota, 04 Lut 2017 16:04