Czy ktoś próbuje zlikwidować bibliotekę publiczną w Mogilanach?

Przez  mogilany.info
(1 głos)
Jeżeli nieoficjalne informacje o chęci odebrania bibliotece gminnej kolejnych pomieszczeń się potwierdzą, będziemy protestować.

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Mogilanach ma bardzo długą tradycję. Zgodnie z informacjami na stronie Gminnego Ośrodka Kultury (GOK) służy nam już od 1955 roku. Aktualnie ma około 1200 czytelników, spełnia zatem bardzo ważne zadanie kulturalne.  

Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie o planach odebrania bibliotece kolejnych pomieszczeń. Wyrażamy niniejszym obawy, czy nie ma zakusów na likwidację tego ważnego dla mieszkańców gminy ośrodka kultury. Przypominamy, że w ubiegłej kadencji aktualnie panującego wójta urząd zagarnął już jedno z pomieszczeń biblioteki. 

Nawiązując do jednego z naszych wcześniejszych artykułów o olbrzymich wzrostach wydatków Urzędu Gminy (http://mogilany.info/samorzad-gminny/12-sprawy-gminne/819-na-co-ida-pieniadze-w-urzedzie-gminy) zastanawiamy się, czy rozrastanie się urzędu na kolejne pomieszczenia nie jest wyrazem przerostu formy urzędniczej wyrażonego rozdmuchaniem kosztów pracy urzędu gminy. 

Podobno Pani Dyrektor GOK mocno się sprzeciwia zabieraniu bibliotece kolejnych pomieszczeń. Wyrażamy niniejszym wsparcie dla takiej inicjatywy. Będziemy bronić biblioteki i kibicować Pani Dyrektor GOK w jej działaniach. Poziom czytelnictwa w Polsce jest tragicznie niski. Utrudnianie pracy bibliotece na pewno nie pomoże go poprawić.

Czytany 1995 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 Lis 2019 21:48