Wydrukuj tę stronę
09 Lis
Wygrał Wołodymyr Timaszow ze Lwowa Wygrał Wołodymyr Timaszow ze Lwowa fot. Romek Kierzkowski; mogilany.biegskawina.pl

Kto wygra Bieg Niepodległości w tym roku?

Przez 
(1 głos)
11 listopada 2017 r. odbędzie się IV Górski Bieg Niepodległości ze Skawiny do Mogilan. Trasa biegnie przez Chorowice. Długość 8 km.

W 2016 r. walka o pierwsze miejsce rozegrała się pomiędzy zawodnikami z Ukrainy. Volodymyr Timashov wyprzedził o jedną sekundę Oleksandra Labziuka. Wśród pań o pierwszeństwo walczyła Tetiana Rybalchenko ze swoją rodaczką Swietlaną Olijnyk. Różnica pomiędzy nimi wyniosła 5 sekund.

Po raz trzeci w biegu uczestniczyły dwie dzielne siostry z Mogilan: Beata Słomka-Szczygieł oraz Sylwia Słomka. Beata zajęła w swojej kategorii piąte miejsce, a Sylwia szesnaste.

Najmłodszy zawodnik miał 16 lat, a najstarszy 76. Biegło 293 osób.

JAK POWSTAŁ GÓRSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI?

Historia sięga 2014 roku, kiedy Adam Mrowiec, prezes klubu UKS „Jedynka” ze Skawiny, zwrócił się do Gminy Mogilany z propozycją zorganizowania biegu. Ze strony Gminy Mogilany współpracę podjął ówczesny wicewójt Wiesław Sapalski. Dwaj panowie – obydwoje biegający – szybko porozumieli się i wybrali dla biegu dzień 11 listopada, święto odzyskania niepodległości.

Od tej pory Górski Bieg Niepodległości rozpoczyna się każdego roku 11 listopada o godzinie 12.00 w Skawinie (ul. Witosa). Na starcie zawodnicy ubrani w białe i czerwone koszulki wspólnie śpiewają hymn narodowy. Trasa biegnie pod górę, różnica wzniesień wynosi 160 m. Pierwszego zawodnika na mecie w Mogilanach (na rynku) można spodziewać się ok. 12.30.

Czytany 3063 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 09 Lis 2017 09:17