Akademia Mieszkańców, 30 listopada godz. 17.00

Przez  mogilany.info
(0 głosów)
Zapraszamy do wysłuchania wykładu Fryderyka Stanisława Zolla „Najnowocześniejsi tradycjonaliści, czyli o życiu i twórczości braci Grimm”. Uwaga! Inaczej niż zwykle, rozpoczynamy o godz. 17!

Tematem najbliższej Akademii Mieszkańców będzie życie i twórczość braci Grimm. Fryderyk Stanisław Zoll przedstawi Jakuba i Wilhelma Grimmów w niekoniecznie znanym dotychczas świetle. Braciom, kojarzonym zazwyczaj jedynie ze słynnymi baśniami, można przypisać również szereg innych osiągnięć. Głębsze spojrzenie na ich życie oraz badania zarówno prawnicze, jak i literaturo- i językoznawcze pozwolą w pełni docenić ich znaczną rolę w naukowym świecie niemieckiego romantyzmu i lepiej poznać ich twórczość.

Fryderyk Stanisław Zoll – ukończył prawo oraz filologię angielską z językiem chińskim na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie pracuje na Uniwersytecie w Munster jako współpracownik naukowy w ramach projektu „Prawo i Literatura” w sekcji „Literackie formy europejskiej kultury prawnej w Polsce, Rosji i Ukrainie”. Naukowo zajmuje się badaniem refleksów prawnych w literackim świecie magii oraz współczesnym społeczeństwie technologicznym. 

Dane dostępu:

Join Zoom Meeting (kliknięcie otworzy aplikację Zoom lub umożliwi pobranie aplikacji):

https://zoom.us/j/95676910234?pwd=U01ISzhZSisyTTR0S2hrNFBVbVkxQT09

Meeting ID: 956 7691 0234

Passcode: Mogilany

Czytany 322 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 26 Lis 2020 21:46