Akademia Mieszkańców z muzyczną niespodzianką!

Przez  mogilany.info
(0 głosów)
W najbliższy poniedziałek, 1 lutego o godz. 18.00 kolejne spotkanie Akademii Mieszkańców on-line, po raz pierwszy wzbogacone muzycznym koncertem „na żywo”. Wysłuchamy też wykładu dr. Ulricha Ernsta „Rzymskość Bałkańska”.

 

Dzięki wieloletniej współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną II st. w Krakowie udało się zoorganizować krótkie koncerty muzyczne „na żywo” prosto z ulicy Basztowej. Wracamy do naszej starej formuły łączenia nauki z kulturą, słowa z muzyką i promowania młodych, uzdolnionych muzyków.

Poniedziałkowe spotkanie rozpocznie uczennica prof. Włodzimierza Pabiana, Zuzanna Polończyk z krótkim koncertem na marimbie. Posłuchamy utworów J. S. Bacha - Suita nr 3 C dur na wiolonczelę solo cz. „Allemande”, „Bourree I, II” oraz Erica Sammut - „Libertango: Variations on Marimba”.

Po muzycznym wstępie dr Ulrich Ernst, wieloletni wykładowca WPiA UJ, zabierze słuchaczy w podróż na Bałkany w wymiarze kulturowej tożsamości Grecji i Rumunii.

Grecy i Rumuni są w dziejach swoich kultur blisko ze sobą powiązani. Zachowują ponadto, w podstawowych opowiadaniach tworzących zbiorowe tożsamości, odniesienie do własnej „rzymskiej” przeszłości. „Rzymskość Bałkańska” – podróż od współczesności do schyłku starożytności, która ma unaocznić wspomniane wątki na tle ogólnych rysów Europy południowo – wschodniej.

Zapraszamy na spotkanie!

Dane dostępu:

Join Zoom Meeting (kliknięcie otworzy aplikację Zoom lub umożliwi pobranie aplikacji):

https://zoom.us/j/93187493508?pwd=SjRWamd6MXhTMzRsbyt1NXByalRNdz09

Meeting ID: 931 8749 3508

Passcode: Mogilany

Czytany 155 razy Ostatnio zmieniany sobota, 30 Sty 2021 10:15