Wydrukuj tę stronę
09 Wrz
Fot. Helena Nowicka Fot. Helena Nowicka

„Ogródek Zosi” łączy ludzi

Przez 
(3 głosów)
 „Ogródek Zosi” to piknik ogrodniczy organizowany corocznie od 7 lat przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany. W tym roku do organizacji dołączyły się dwa stowarzyszenia: Przyjazna Gmina Mogilany oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Libertowa i Brzyczyny.

 

Impreza rozpoczęła się od recytacji fragmentu „Pana Tadeusza” opisującego ogródek Zosi w wykonaniu Fryderyka Zolla. A potem degustacja przeróżnych potraw i napojów przygotowanych przez mieszkańców – od przetworów z własnego ogródka, przez raki po szwedzku i pierogi wg receptury indyjskiej, po zestaw prawdziwych chlebów i pysznych ciast. Były też wina i nalewki z własnych piwnic z krótkimi wykładami znawców win i właścicieli winnic - Wiesława Okarmusa i Andrzeja Barańskiego.

Można było jak zawsze wymienić sadzonki kwiatów i krzewów. Był konkurs dla dzieci na rozpoznawanie drzew po liściach i igłach. Konkursy kulinarne dla dorosłych oraz poczęstunek od restauracji NIKO.

Organizatorzy i uczestnicy usłyszeli kilka miłych słów gratulacji od przewodniczącego rady Gminy Mogilany Grzegorza Stokłosy, który objął imprezę swoim patronatem.

Autorką zdjęć jest Helena Nowicka

Czytany 2380 razy Ostatnio zmieniany sobota, 09 Wrz 2017 21:27