Pierwsze podcasty o Białorusi Adam Jones

Pierwsze podcasty o Białorusi

Przez  mogilany.info
(0 głosów)
Niedawno ogłaszaliśmy listę laureatów konkursu „Nieznana Białoruś: przybliżenie”. Jeden z laureatów stworzył już 2 podcasty. Zapraszamy do ich wysłuchania.

 

Eduard Bukata - student III roku I stopnia stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim, aktywny działacz społeczności Białorusinów w Krakowie.

Jest pomysłodawcą i organizatorem podcastu KSSM UJ „Granicę Dalej”, w ramach którego regularnie nagrywamy odcinki o najważniejszych wydarzeniach z różnych regionów świata (ja co tydzień opowiadam o wiadomościach z Europy Wschodniej w ramach podcastu:

https://open.spotify.com/show/49v7G5LukEZ39pxcsPhtHr?si=L50f6l03RWOaXfUlLlZ0xw)

W ramach projektu publikowany będzie cykl podcastów na temat kultury, historii i społeczeństwa Białorusi.W 20-30 minutowych odcinkach autor opowie o mniej znanych aspektach Białorusi, przybliży w sposób atrakcyjny i zrozumiały obraz współczesnej Białorusi. Tematyka podcastów to m.in. współczesna literatura i sztuka białoruska, tajemnicze i ciekawe regiony Białorusi oraz więzi, które łączą Polaków i Białorusinów.

Wszystkie podcasty można wysłuchać na różnych platformach.

Aby wysłuchać kliknij na link https://linktr.ee/poza.murem.podcast

Dotychczas opublikowano:

1. odcinek poświęcony współczesnemu społeczeństwu białoruskiemu: jego sympatiom geopolitycznym, poglądom politycznym i gospodarczym oraz opinii na niektóre kontrowersyjne tematy.

2. odcinek poświęcony współczesnej literaturze białoruskiej

Czytany 461 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 Kwi 2021 19:03