Celebrytek nie znajdziecie wśród nas…

Napisane przez
Głośno już jest w mediach społecznościowych o wolontariuszkach z naszej gminy, które zostały zarażone chęcią niesienia pomocy. Postanowiliśmy namówić jedną z nich, aby nagrać kilkuminutowy materiał o ich zaangażowaniu i opublikować na naszej stronie.

Kuchnia gminna mogłaby służyć osobom na kwarantannie oraz seniorom

Napisane przez
Urządzenia stoją, personel gotowy do pracy. Można przygotowywać posiłki dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą zakupić lub przygotować żywności.

Mieszkańcy gminy Mogilany szyją maseczki ochronne

Napisane przez
Skoro nastał czas siedzenia w domu, grupa ludzi próbuje go wykorzystać z pożytkiem dla innych

Poprawa bezpieczeństwa na drogach gminnych

Napisał
Radny Powiatowy wnioskuje o cztery inwestycje na drogach powiatowych w gminie Mogilany

Radny pyta, wójt odpowiada. Dwór w Mogilanach jako przedszkole?

Napisane przez
Niestety mamy dużo znaków zapytania co do bezpieczeństwa dzieci i potencjalnych konsekwencji finansowych. Całość planu sprawia wrażenie prowizorki. Czy rodzice wiedzą w jakich warunkach będą przebywać ich przedszolaki?

Studium - opóźnienia i potencjalne konflikty interesów

Napisane przez
Przed wyborami było mówione, że studium jest gotowe do uchwalenia, tylko rada nie chce. Głosy radnych, że błędy w studium nie pozwalały na jego uchwalenie, były wyśmiewane. Adwokat obsługujący urząd gminy i wójt szli w zaparte pomimo pisma nakazującego przerwanie procedowanie prac nad studium. I oto król jest nagi, mimo obietnic studium nadal nie wyłożono.

Spotkania komercyjne w Mogilanach zagrożeniem dla seniorów

Napisane przez
Wielu mieszkańców gminy Mogilany otrzymuje telefonicznie zaproszenia na spotkania, na których można otrzymać upominki. Dla niektórych mogą się one wiązać z poważnymi konsekwencjami finansowymi (przykładowo prawie 8000 złotych). Opisujemy historię nadesłaną przez mieszkankę naszej gminy.
Strona 1 z 34