Śmieci w Gminie Mogilany po 22 zł, czy to było możliwe?

Napisane przez
Czy władze gminy na pewno wykorzystały możliwości uzyskania niskich cen za śmieci? O takiej potencjalnej możliwości można przeczytać na końcu artykułu, najpierw kilka słów wprowadzenia.

Śmieci wielkogabarytowe wizytówką gminy Mogilany

Napisane przez
Urząd Gminy nie poinformował skutecznie mieszkańców o odwołaniu odbioru śmieci wielkogabarytowych. A na dzisiejszej sesji Rady Gminy ma być głosowana podwyżka opłat. 

Czemu mieszkańcy nie są informowani, że Wojewoda zaskarża studium do sądu?

Napisane przez
Gdyby nie informacje umieszczone na profilach radnego Mateusza Paszty i opublikowanie treści skargi na profilu radnego Jerzego Przeworskiego, mieszkańcy żyliby w błogiej nieświadomości, że wszystko jest w porządku.

Urząd Gminy odwołuje wywóz śmieci wielkogabarytowych

Napisane przez
Mieszkańcy bardzo czekali na możliwość pozbycia się dużych odpadów. Rozgoryczenie jest ogromne. Jest to złamanie umowy z mieszkańcami uchwalone przez Radę Gminy.

Co planuje Wojewoda w sprawie studium?

Napisane przez
Czekamy na informację z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącą dalszych losów studium, w tym pozwu sądowego dotyczącego tego dokumentu.

Czy oczyszczalnia we Włosani to „zanieczyszczalnia”?

Napisane przez
Otrzymaliśmy list od mieszkańca, który opisuje co dzieje się w sąsiedztwie oczyszczalni. Zanieczyszcza ona potok, który uchodzi do rzeki Skawinki, która jest źródłem wody pitnej dla gmin Skawina i Mogilany.
Strona 1 z 38