Wydrukuj tę stronę
06 Sie

Odpowiedź Urzędu Gminy na wniosek o kopie wyroków - czyżby było ich tak dużo?

Przez  mogilany.info
(2 głosów)
Czy odpowiedzi Urzędu Gminy muszą być pisane tak zagmatwanym językiem? Najpierw trzeba przez nią przebrnąć, aby się dowiedzieć, że jeden urzędnik musiałby pracować przez tydzień, aby te wyroki zebrać i przesłać.

 

Gdy zbieraliśmy materiały dotyczące sprawy mieszkańców ulicy Widokowej w Gaju (wpis z 18 lipca tutaj) zastanawialiśmy się ile takich wyroków wobec władz gminy rzeczywiście wydano w ostatnich latach. Ponieważ nie jest to powszechnie dostępna informacja, wystąpiliśmy do Urzędu Gminy w trybie informacji publicznej o przesłanie nam wyroków spraw, w których stroną był Urząd Gminy Mogilany. Dostaliśmy odpowiedź (w załączniku) i bardzo zdziwił nas wykorzystany w niej naprawdę zawikłany język.
Jakie wnioski można z tej odpowiedzi wyciągnąć? Czyżby wyroków było tak dużo, że jedna osoba potrzebowałaby tygodnia, aby je skopiować i przesłać?

Zapewne Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany nadal będzie przedstawiane jako organizacja działająca na szkodę gminy, jednak w naszej opinii jest to jedyny sposób sprawowania nadzoru obywatelskiego. Jedynie w ten sposób będziemy w stanie pomagać mieszkańcom, którzy nie mogą od Urzędu Gminy wyegzekwować wykonania wyroku.

Czytany 1167 razy Ostatnio zmieniany piątek, 09 Sie 2019 07:56