Wydrukuj tę stronę
04 Wrz

Grób Nieznaniego Żołnierza w Mogilanach

Przez 
(1 głos)
Na cmentarzu w Mogilanach leżą bezimienni żołnierze polegli podczas kampanii wrześniowej 1939 r.

   W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości powstała inicjatywa, aby szczególnie zadbać o Grób Nieznanego Żołnierza znajdujący się w północno-zachodniej części cmentarza parafialnego w Mogilanach.

  Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany w porozumieniu z Księdzem Proboszczem podjęło konkretne działania - została uporządkowana i uzupełniona roślinność oraz oczyszczone, zespawane i pomalowane ogrodzenie. Szereg osób włożyło wiele swojej pracy w sposób bezinteresowny i fachowy, a zwłaszcza Ewa Walczak (radna Mogilan) wraz z rodziną oraz Robert Szetner (ślusarz z Mogilan). DZIĘKUJEMY!

  Przed 11 listopada Stowarzyszenie Mieszkańców chciałoby doprowadzić do zamontowania nowej tablicy upamiętniającej poległych za Ojczyznę, gdyż napis na pomniku jest brzydki i niestaranny. Koszt wykonania i zamontowania tablicy (czarny granit, złote litery) wynosi wg wstępnego kosztorysu 2200 zł. Kilka osób zadeklarowało wsparcie finansowe, na dzień dzisiejszy brakuje kilkuset złotych. Jeśli ktoś chciałby wspomóc tę inicjatywę, to można dokonać wpłaty na konto stowarzyszenia. Każda, nawet drobna, wpłata jest cenna!

Nr rachunku bankowego:
70 1140 2004 0000 3402 7524 5525
z dopiskiem - Grób Nieznanego Żołnierza.

Sylwester Szefer
Przewodniczący SMGM

 

Tak wygląda napis na pomniku dzisiaj:
pomnik

Wstępny szkic nowej tablicy (będą złote napisy na czarnej płycie granitu)
pomnik szkic

Czytany 1387 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 04 Wrz 2018 12:17