Nie dla "dotacji w Gaju"

Napisane przez
Nie dla "dotacji w Gaju"

Fatalna sytuacja finansowa Gminy Mogilany

Napisane przez
Obecny stan deficytu (różnica między dochodami a wydatkami) budżetu gminy Mogilany to aż 23 160 512 zł. Ponad 23 miliony złotych!!!

Na absolutoryjnej sesji Rady Gminy nie można było zadawać pytań do raportu o stanie gminy!

Napisane przez
Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że według wójta mieszkańcy dzielą się na wzorowych i niewzorowych.

Sesja rady gminy - jak dzieci w piaskownicy

Napisane przez
W Gminie Mogilany dawno nie było sesji, na której możliwe były wolne wnioski i zadawanie pytań przez mieszkańców. Czyżby tyle niewygodnych tematów się nazbierało? 

Internetowe byty wójta gminy Mogilany

Napisane przez
Czy Wójt wbrew temu co twierdzi używa Facebooka czy nie? Czy jest za zbudowaniem drogi S7 w naszej gminie czy przeciwko? Mieszkańcy mogą popaść w schizofrenię.

Śmieci w Gminie Mogilany po 22 zł, czy to było możliwe?

Napisane przez
Czy władze gminy na pewno wykorzystały możliwości uzyskania niskich cen za śmieci? O takiej potencjalnej możliwości można przeczytać na końcu artykułu, najpierw kilka słów wprowadzenia.

Śmieci wielkogabarytowe wizytówką gminy Mogilany

Napisane przez
Urząd Gminy nie poinformował skutecznie mieszkańców o odwołaniu odbioru śmieci wielkogabarytowych. A na dzisiejszej sesji Rady Gminy ma być głosowana podwyżka opłat. 

Urząd Gminy odwołuje wywóz śmieci wielkogabarytowych

Napisane przez
Mieszkańcy bardzo czekali na możliwość pozbycia się dużych odpadów. Rozgoryczenie jest ogromne. Jest to złamanie umowy z mieszkańcami uchwalone przez Radę Gminy.

Niekompetentne czy celowe działanie Rady Gminy Mogilany?

Napisane przez
Sposób rozpatrywania skargi na działanie wójta wniesionej przez mieszkańca do Rady Gminy Mogilany został negatywnie i ostro skrytykowany w piśmie Wydziału Prawnego i Nadzoru Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Czy radny, który nie mieszka w gminie, powinien pełnić dalej tę funkcję?

Napisane przez
Osoba, która nie mieszka na stałe na terenie gminy nie może pełnić funkcji radnego. Z dostępnych nam informacji wynika, że jeden z radnych, Pan Mieczysław Sikora, nie zamieszkuje już na terenie naszej gminy. 
Strona 1 z 6