Wydrukuj tę stronę
27 Cze

Czy Rada Gminy uchyli dzisiaj uchwałę o rewitalizacji?

Przez  mogilany.info
(2 głosów)
Czy Rada Gminy uwzględni głosy mieszkańców przeciw uchyleniu uchwały o rewitalizacji? 

Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że do Urzędu Gminy w ramach konsultacji wpłynęło 11 wniosków negatywnie opiniujących uchylenie Uchwały Nr XXI/175/2016 Rady Gminy Mogilany z dnia 30 czerwca 2016 r. w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Gminy Mogilany. Nie wpłynął natomiast ani jeden wniosek opiniujący je pozytywnie. Oczywiście wystąpimy do Urzędu Gminy w trybie informacji publicznej o potwierdzenie tej wiadomości. 

Dzisiaj na sesji Rady Gminy Mogilany odbędzie się głosowanie nad uchyleniem uchwały, dzięki której możliwe było uzyskanie pieniędzy umożliwiających istotną zmianę wyglądu i funkcjonowania naszej gminy. Czy radni zdecydują się głosować na korzyść całej gminy, czy raczej tak, jak jest wygodniej władzom gminy, które wprowadzają takie głosowanie na obrady? 100% radnych zostało wybranych z Komitetu Wyborczego aktualnego Wójta. Czy potrafią się sprzeciwić? Przypominamy, że wśród radnych są osoby w przeszłości głosujące za budową gimnazjum rujnującą finanse gminy. Jak zagłosują tym razem? Może dla pozoru pojawi się kilka głosów przeciwnych, co wcale nie zadziała na korzyść naszej małej ojczyzny.

Wójt Gminy miał 3 lata na poprawienie tej uchwały. Jak to o nim świadczy, skoro nie wykorzystał tego czasu i zamiast zyskać finanse na rewitalizację woli uchylić niewygodną uchwałę?

Czytany 1107 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 Cze 2019 07:21