Wydrukuj tę stronę
04 Lip

Paraliż, paraliżu, z paraliżem...

Przez  mogilany.info
(0 głosów)
Chwytliwe słowo używane przez Wójta i Urząd Gminy Mogilany

 

Jak często można w oficjalnych dokumentach spotkać słowo „paraliż”? Nie wydaje się ono typowe. Jednak okazuje się, że w dokumentach tworzonych w naszej gminie zdarza się dość często. Na przykład w raporcie o stanie Gminy Mogilany można je przeczytać aż 3 razy, a w ostatniej gazetce Głos Gminy Mogilany 2/2019 - 2 razy. Zastanawiamy się dlaczego. Może dlatego, że jest chwytliwe (tak jak na przykład słowo „porażający” w nagłówkach gazet), zostaje w głowie i sprawia, że przestajemy zastanawiać się nad przyczyną jakiegoś stanu rzeczy. A przy okazji umyka przemycona wraz z tym słowem nieprawda. 

Przeczytajmy co napisano w Głosie Gminy Mogilany 2/2019: „Jednocześnie w obecnej kadencji nie mamy do czynienia z paraliżem prac Rady Gminy, zatem mogą być realizowane inwestycje tak potrzebne, jak budowa drugiego zbiornika na wodę, który powstaje na Kopcach”. 

 

Bardzo się cieszymy, że będziemy mniej narażeni na brak wody. Jednak dla przypomnienia po raz pierwszy budowę tego zbiornika wpisano w budżecie Gminy Mogilany na 2016 rok, ale Wójt nie wywiązał się z tego zadania. Po raz drugi wpisano go do budżetu w 2017 roku, jednak Wójt wycofał go autopoprawką, tłumacząc to brakiem zaplanowanych funduszy. A przecież ostatecznie rok zamknął się dodatnim wynikiem (http://www.mogilany.info/samorzad-gminny/rada-i-wojt/37-rada-i-wojt/683-fatalne-zarzadzanie-budzetem-gminy-w-2017-r), zatem pieniędzy by starczyło. 

 

Czyli mimo funkcjonującej Rady Gminy Wójt nie wykonał zaplanowanej inwestycji, a teraz zgania to na „paraliż”, być może licząc, że mieszkańcy gminy nie będą pamiętać, jak było naprawdę. Prawda, że chwytliwe?

 

W kolejnych tekstach będziemy informować o dalszych ciekawych sytuacjach. Bo Głos Gminy Mogilany to kopalnia wiedzy.

Czytany 1221 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 07 Lip 2019 17:24