Wydrukuj tę stronę
26 Mar
Ilustracja z gazetki Głos Gminy Mogilany 4-2014 Ilustracja z gazetki Głos Gminy Mogilany 4-2014

Kuchnia gminna mogłaby służyć osobom na kwarantannie oraz seniorom

Przez  mogilany.info
(1 głos)
Urządzenia stoją, personel gotowy do pracy. Można przygotowywać posiłki dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą zakupić lub przygotować żywności.

 

Ogłoszenie stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii zmusiło nas wszystkich do funkcjonowania w nowej, zaskakującej rzeczywistości. Wprowadzone zostały rządowe restrykcje i obostrzenia, wpływające bezpośrednio na codzienne życie mieszkańców.

W tak ekstremalnej sytuacji to samorządy lokalne, będąc najbliżej mieszkańców, powinny wspierać potrzebujących (zwłaszcza seniorów, osoby chore i objęte kwarantanną), organizować i realizować działania doraźne. Włodarze różnych gmin aktywnie włączają się w działania zmierzające do walki z koronawirusem. Nie tylko realizując zalecenia płynące ze strony rządu, lecz także podejmując dodatkowe, lokalnie uzasadnione przedsięwzięcia, mające ograniczyć skutki epidemii. Stanowi to dla zarządzających absolutny priorytet.

Czy tak się dzieje w gminie Mogilany? Na oficjalnych stronach UG Mogilany nie znajdziemy informacji o lokalnych inicjatywach. Brakuje kooordynacji działań, które pojawiły się spontanicznie z inicjatywy radnych (nielicznych!) bądź gminnych stowarzyszeń. Wójt i urzędnicy działają w trybie wewnętrznym, offline!

Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany wystosowało do Wójta gminy Mogilany apel popierający interpelację radnego Jerzego Przeworskiego w sprawie uruchomienia kuchni, na co dzień obsługujacej szkoły i przedszkola, w celu pomocy potrzebującym z gminy Mogilany. Szczególnie dotyczy to osób przebywających na kwarantannie oraz seniorów. Z naszej strony deklarujemy różne formy pomocy, na przykład przy organizacji transportu.

Już 20 marca radny zwrócił się do kierownika GOPS w Mogilanach z rozważeniem tego typu pomocy, włodarze milczą. Offline!

Czytany 1422 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 26 Mar 2020 11:27