Wydrukuj tę stronę
11 Kwi

Odchodzą dwie dyrektorki

Przez 
(5 głosów)
W trzech szkołach na terenie gminy Mogilany dyrektorzy kończą swoje kadencje. Wójt ogłosił konkursy na nowych dyrektorów, jednak z kandydowania zrezygnowały Monika Zatorska – dyr. SP w Konarach oraz Elżbieta Szefer – dyr. Zespołu Szkół w Gaju.

 

Monika Zatorska jest dyrektorem SP w Konarach od 2012 r. W tym czasie szkole groziła likwidacja z powodu małej liczby uczniów. Po pięciu latach jest to dynamicznie rozwijająca się szkoła prowadzona według autorskiej koncepcji Moniki Zatorskiej polegającej na wykorzystaniu indywidualnego potencjału dziecka. Dzięki jej staraniom, we współpracy z zespołem nauczycieli, rodziców i radnych, oddano do użytku drugą część budynku szkoły i otwarto przedszkole. Obecnie do SP i Przedszkola uczęszcza ponad 150 dzieci.

Elżbieta Szefer wygrała pierwszy konkurs na dyrektora szkoły podstawowej w Gaju w 2004 r., potem kontynuowała pracę jako dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Gaju. Obecnie jest to największa jednostka oświatowa na terenie gminy Mogilany, w jej skład wchodzą: Przedszkole, SP oraz Gimnazjum, w sumie ponad 290 dzieci. Zespół Szkół w Gaju należy do Ogólnopolskiej Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II, wraz z innymi szkołami podejmuje działania przybliżające przesłanie Jana Pawła II.

Czytany 3116 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 11 Kwi 2017 11:03