Wydrukuj tę stronę
05 Wrz

Julka i Magda – nowe stypendystki Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany

Przez 
(0 głosów)
W roku 2017-2018 stypendium SMGM zostało przyznane absolwentkom Gimnazjum im. JP II w Gaju

 

Julia Szczurek
Julka Szczurek5

Brała udział w konkursach literackich, recytatorskich, artystycznych i zawodach sportowych osiągając sukcesy na etapie gminnym i powiatowym.

Jej pasja to język angielski, trzy lata uczęszczała do szkoły językowej „Kliny English Courses”, a także uczestniczyła w zajęciach „Do you speak English” w szkole w Gaju. Ukończyła gimnazjum ze średnią 5,72 i została przyjęta do klasy z poszerzonym językiem angielskim w VI LO w Krakowie.

Jest bardzo aktywna społecznie – przez cały okres nauki działała w Samorządzie Szkolnym, inicjując m. in. takie akcje jak Bitwa Klas, Dni Sportu, Skrzynka Pytań, była jednym z redaktorów gazetki „Szkolna.pl”. Uczestniczyła w organizacji dużych imprez środowiskowych – Piknik Rodzinny i Dzień Seniora. Jest wolontariuszką w szkolnym kole Caritas, działa w Grupie Apostolskiej przy Parafii NMP w Gaju.

Pełna optymizmu i energii, swoim entuzjazmem i zapałem pociąga innych do działania.

 

Magdalena Pyzik
Magda Pyzik5

Ukończyła gimnazjum ze średnią 5,78 uzyskując tytuł „Prymusa szkoły”. Jej pasja to literatura, kolarstwo, wspinaczka górska, gra na gitarze i wolontariat. Brała udział w wielu konkursach literackich, artystycznych, recytatorskich i przedmiotowych. Zajęła II miejsce w małopolskim konkursie pod patronatem senatora Marka Pęka pt. „Żołnierze wyklęci – cześć ich pamięci” oraz wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Literackim „Mój debiut”.

Angażowała się w pracę Samorządu Szkolnego, inicjując m. in. takie akcje jak Bitwa Klas, Dni Sportu, Skrzynka Pytań, była jednym z redaktorów gazetki „Szkolna.pl”. Uczestniczyła w organizacji dużych imprez środowiskowych – Piknik Rodzinny i Dzień Seniora. Jako wolontariuszka pomagała w zajęciach z dziećmi autystycznymi w ramach współpracy z Poradnią Psychologiczną w Skawinie, uczestniczyła w akcji WOŚP oraz w szkolnym kole Caritas. Aktywnie działa w drużynie harcerskiej pełniąc funkcje przybocznej, była asystentem pocztu sztandarowego w szkole.

Utalentowana, wrażliwa, pełna entuzjazmu i pomysłów, chętnie niosąca pomoc innym, zwłaszcza dzieciom.

Czytany 2536 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 05 Wrz 2017 22:56