Zmarł Jarosław Grzesik

Przez 
(1 głos)
Jarosław Grzesik zmarł nagle 16 maja 2017 r. w Libertowie. 

Był sekretarzem Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany, a właściwie można by powiedzieć – filarem stowarzyszenia. Bardzo pracowity, pełen pomysłów, rzetelny, uporządkowany. Był ekonomistą po wydziale zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, pomagał we wszelkich sprawach związanych z finansami i księgowością stowarzyszenia. Jest autorem pięciu projektów, na które stowarzyszenie uzyskało w tym roku dofinansowanie, m. in. na Akademię Mieszkańców. Zawsze można było na niego liczyć, nigdy nie zawiódł.

Jarek był bardzo zaangażowany w walkę o bezpieczne przejścia przez zakopiankę. Podczas wszystkich naszych manifestacji był odpowiedzialny za sprawy organizacyjne. Bardzo mu zależało, żeby drogi, które przecinają naszą gminę były bezpieczne, a zwłaszcza zakopianka, aby nikt na niej nie stracił życia i zdrowia. We wszystkich działaniach był bezinteresowny, nie miał żadnych z tego korzyści, zawsze też pokornie stał jakby w drugiej linii nie eksponując swojej osoby. Niewiele osób wie o jego ogromnym wkładzie pracy w działalność stowarzyszenia, a można by o tym napisać bardzo wiele.

Jarek był patriotą Libertowa. Zawsze upominał się o swoją miejscowość. Na spotkaniach z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg, z politykami czy innymi osobami, które mogły zrobić coś dobrego dla gminy wciąż przypominał o Libertowie. Był współzałożycielem i przewodniczącym Stowarzyszenia Libertów, skarbnikiem Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Libertowa i Brzyczyny, przez jedną kadencję był też członkiem rady Sołeckiej Libertowa. Dzięki jego zaangażowaniu powstał plac zabaw dla dzieci w Libertowie.

1 sierpnia Jarek skończyłby 48 lat. Pozostawił żonę Zofię i syna Bartosza, ucznia I klasy gimnazjum w Krakowie.

Jarek był człowiekiem wierzącym, miesiąc temu wysłał do swoich przyjaciół takie życzenia wielkanocne:

Niech radość zagości w naszych sercach, a prawda o Zmartwychwstaniu napełnia nasze serca wiarą, nadzieją i miłością…

Panie, Jezu, obdarz go radością życia wiecznego, a jego bliskim, a zwłaszcza żonie i synowi, daj doświadczyć Twojej łaskawej miłości.

Sylwester Szefer
Przewodniczący Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany

 

Pogrzeb ś.p. Jarosława Grzesika odbędzie się w sobotę 27 maja.
Msza święta w intencji Zmarłego w kościele parafialnym w Libertowie o godz. 14:00.
Po Mszy pochówek na cmentarzu parafialnym w Gaju.

Czytany 3510 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 15 Maj 2018 15:28