Wydrukuj tę stronę
01 Wrz

„Ratujmy Las Bronaczowa” – składamy petycję!

Przez  mogilany.info
(0 głosów)
Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Norbert Rzepisko popiera petycję!

Od lipca można składać podpisy pod petycją „Ratujmy Las Bronaczowa”. W ten sposób można wesprzeć apel Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany o ustanowienie zespołu przyrodniczo-krajobrazowego na terenie tego kompleksu leśnego, a tym samym ochronić go przed nadmierną wycinką.

Apel ten skierowany jest do władz samorządowych trzech gmin Skawiny, Myślenic i Mogilan. Przypominamy, iż na mocy obowiązującego prawa, Rady Gmin ustanawiając na drodze uchwały „zespół przyrodniczo-krajobrazowy” wskazują, co szczególnie powinno być chronione na terenie zespołu i w jaki sposób oraz ustalają adekwatne zakazy, a Nadleśnictwo musi się do tych wskazówek dostosować.

Wszystkim tym, którzy do tej pory podpisali petycję (do dzisiaj 1106 osób) i tym, którym zależy na ochronie tego cennego dla nas wszystkich kompleksu leśnego, dziękujemy za poparcie. Okres wakacyjny uniemożliwiał niektórym pozyskanie informacji na temat tej inicjatywy i tym samym dołączenie do apelu. Wszystkie osoby zainteresowane informujemy, iż petycja jest nadal aktualna i czeka na wasze poparcie:

Petycja "Ratujmy Las Bronaczowa"

Władze samorządowe, do których jest ona skierowana na bieżąco monitorują skalę poparcia. Pamiętajmy, każdy głos się liczy!

Niestety okres wakacyjno-urlopowy i trudna sytuacja powodziowa w gminach Myślenice i Skawina opóźniły spotkania z zarządzającymi gminami. Uspakajamy wszystkich – będziemy konsekwentnie zmierzali do celu.

26 sierpnia przedstawiciele SMGM spotkali się z Burmistrzem Miasta i Gminy Skawina Panem Norbertem Rzepisko. Spotkanie to napawa optymizmem i daje nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcia. Pan Burmistrz w pełni popiera inicjatywę i w sposób kompetentny nakreślił ścieżkę urzędowego procedowania wnioskowanej w petycji uchwały. Jest szansa, iż już we wrześniu odbędą się pierwsze wymagane prawem konsultacje i jeszcze w tym roku uchwała będzie mogła być głosowana przez Radę Miasta i Gminy Skawina. Mając na uwadze, iż największy obszar Lasu Bronaczowa leży na terenie gminy Skawina cieszymy się, iż właśnie w tym samorządzie zyskaliśmy poparcie i zrozumienie.

13 września planowane jest spotkanie z Wójtem Gminy Mogilany. Wiemy, iż niektórzy radni Rady Gminy Mogilany (np. Jerzy Przeworski, Mateusz Paszta) już dziś popierają tę formę ochrony Lasu Bronaczowa i liczymy na ich wsparcie.

Nadal czekamy na spotkanie z Panem Burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice Jarosławem Szlachetką.

Dziękujemy wszystkim tym mieszkańcom , którzy piszą do Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany popierając naszą inicjatywę i oferując pomoc.

Razem obronimy Las Bronaczowa!

W galerii apel przekazany Burmistrzowi Miasta i Gminy Skawina.

Czytany 1026 razy Ostatnio zmieniany środa, 01 Wrz 2021 16:51