Kościół Świętego Antoniego Kościół Świętego Antoniego Aliaksandr Palanetski

Akademia Mieszkańców – o historii i literaturze Białorusi

Przez  mogilany.info
(0 głosów)
19 kwietnia o godz. 18.00 Akademia Mieszkańców gościć będzie laureatkę konkursu „Nieznana Białoruś – przybliżenie”, Kasię Ioffe. Wysłuchamy wykładu: „Szkice z życia Żydów, historia i literatura Białorusi”.

Kasia Ioffe (Kavalionak-Hlukhouskaya) –psycholożka kliniczna ze specjalizacją w arteterapii, poetka, prozaik i tłumaczka. Autorka tomików poezji: „Biały lew" (2011), „Kiedy drzewa rosną z głowy "(2013) Finalistka konkursów poetyckich im. Łarysy Geniusz (2009); im. Czesława Miłosza (2011), oraz państwowego konkursu białoruskiej literatury młodzieżowej (2011, nominacja w kategorii „Dziedzictwo duchowe") i młodzieżowego konkursu literackiego „Bramamar" w kategoriach proza i poezja (2014). Wiersze zostały przetłumaczone na język rosyjski, angielski, polski, bułgarski, serbski i ukraiński. Mieszka pomiędzy Krakowem i Mińskiem, na przemian. W języku polskim pisze powieść "Ul: pyłek i miód Twoich płuc". W języku rosyjskim przygotowuje do publikacji zbiór poezji „Konstelacja psów".

Z zawodu jest psychologiem klinicznym ze specjalizacjami w arteterapii i nauczaniu jogi rekreacyjnej. Wykształcenie uzyskała w Białorusi, Bułgarii, Ukrainie, USA, Indiach. W Białorusi pracowała w państwowym rehabilitacyjnym szpitalu dziecięcym oraz w domu klubowym zajmującym się rehabilitacją i socjalizacją dorosłych ludzi z przewlekłymi ciężkimi chorobami psychicznymi. Obecnie jest studentką UJ w Krakowie. Prowadzi literacki kanał na YouTubie.

Tradycyjnie spotkanie rozpocznie koncert, tym razem gitarowy. Wysłuchamy Walca op. 64 no. 2 Fryderyka Chopina oraz Wariacji na temat Mozarta op. 9 Fernanda Sora w wykonaniu Daniela Domareckiego.

Daniel Domarecki, obecnie dyplomant PSM II ST im W. Żeleńskiego w Krakowie w klasie gitary klasycznej prof. Włodzimierza Lernera. Na tymże instrumencie doskonali swoje umiejętności od 11 lat. Bierze udział w rozmaitych konkursach gitarowych zarówno w kraju jak i za granicą. Ostatnim jego osiągnięciem jest zdobycie II miejsca na międzynarodowym konkursie gitarowym w Kielcach (2021) i trzeciej lokaty w międzynarodowym konkursie gitarowym w Wilnie (2020). Jest również studentem III roku prawa (Akademia Ekonomiczna) oraz I roku wokalistyki (Akademia Muzyczna Kraków)

Akademia Mogilany 2021 kwiecień 2 01

Dane dostępu:

Join Zoom Meeting (kliknięcie otworzy aplikację Zoom lub umożliwi pobranie aplikacji):

https://zoom.us/j/97173391050?pwd=ZG5DeGUzZ3hyTHgvanNiZlNZbmtKZz09

Meeting ID: 971 7339 1050

Passcode: 216825

Czytany 402 razy Ostatnio zmieniany sobota, 17 Kwi 2021 15:54