Poprawa bezpieczeństwa na drogach gminnych

Napisał
Radny Powiatowy wnioskuje o cztery inwestycje na drogach powiatowych w gminie Mogilany

Wójt nie chciał oszczędzić dużej kwoty pieniędzy gminnych na projekt rozbudowy szkoły w Libertowie

Napisane przez
Mieszkaniec Libertowa, architekt, zaproponował, że zrobi bezpłatnie projekt rozbudowy szkoły w Libertowie. Wójt nawet nie wyraził chęci dalszej rozmowy na ten temat. Być może udałoby się oszczędzić co najmniej 90 000 złotych, a prawdopodobnie więcej.

Wygląda na to, że gminę Mogilany niepotrzebnie zadłużono na dodatkowe 5 000 000 złotych. Czy ktoś nad tym w ogóle panuje?

Napisane przez
Mimo, że kanalizacja Mogilany wschód okazała się tańsza o prawie 5 000 000 złotych, nie wpłynęło to na wielkość zaciąganego zadłużenia. Gdybyśmy tak gospodarowali we własnym domu, poszlibyśmy dawno z torbami.  

Wieloletnia prognoza finansowa 2019-2025. Jaka jest wizja wójta i aktualnej rady co do przyszłości gminy Mogilany?

Napisane przez
Czy całkowita spłata zadłużenia gminy Mogilany w najbliższych latach jest rzeczywiście w naszym najlepszym interesie?  

KONSULTACJE – A WŁAŚCIWIE BRAK KONSULTACJI – W SPRAWIE BUDOWY WĘZŁA W LIBERTOWIE

Napisał
14 października 2019 r. odbyło się w UG Mogilany spotkanie mieszkańców w sprawie rozbudowy/przebudowy zakopianki w Libertowie.

Konsultacje w Świątnikach w sprawie kolei

Napisane przez
Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany uczestniczyło w konsultacjach dotyczących przebiegu linii kolejowej Kraków-Myślenice w celu poznania szczegółów projektu i zgłoszenia swoich uwag. Bardziej prawdopodobna wersja trasy może być realizowana w dwóch miejscowościach Gminy Mogilany: Lusinie i Konarach. Zadziwia więc fakt, iż władze Gminy Mogilany wydają się zaskoczone tą planowaną inwestycją i mieliśmy wrażenie, że pracownicy UG w Mogilanach przybyli na konsultacje w Światnikach Górnych jak petenci.

Dlaczego uchwałę o rewitalizacji należy poprawić, a nie uchylić – kilka słów wyjaśnienia

Napisane przez
Ponieważ pojawiają się od mieszkańców gminy zapytania dotyczące znaczenia programu rewitalizacji dla gminy oraz studium, zdecydowaliśmy się dopisać kilka zdań komentarza.

Uchwała o rewitalizacji - uchylać czy poprawić?

Napisane przez
Domagamy się dokonania poprawy wadliwie przygotowanej przez Wójta Gminy Mogilany uchwały, a nie jej uchylenia. Nie można pozbawiać mieszkańców możliwości dokonania odnowy miejscowości i terenów, które winny być zrewitalizowane.

Pytanie o zbiornik wody

Napisał
Panie Wójcie, jak idzie budowa nowego zbiornika wody?

PROBLEMY Z WODĄ W GMINIE MOGILANY.

Napisał
Wójt obiecywał, że zbuduje drugi zbiornik na wodę już podczas swojej kampanii wyborczej w 2014 r., czyli 5 lat temu. Dlaczego do tej pory nie powstał drugi zbiornik na wodę?
Strona 1 z 2

Polecamy!