Przebudowa drogi powiatowej z Gaja do Libertowa

Napisane przez
„Takie marzenia lokalnych, wspaniałych działaczy, którzy często po cichu walczą o to, aby poprawić komfort życia” – tak wojewoda małopolski podsumował starania radnego Jerzego Przeworskiego o przebudowę drogi niezwykle ważnej dla mieszkańców gminy.

Czy gmina Mogilany skorzysta z rządowych środków na inwestycje?

Napisane przez
Czekamy na informację z naszego Urzędu Gminy o planach inwestycyjnych w ramach Programu Inwestycji Strategicznych.

Kolejny raz brakuje mieszkańcom wody w kranach

Napisane przez
Wczoraj mieszkańcy dużej części gminy Mogilany wieczorem musieli się obejść bez wody. W kolejnych latach będzie tylko gorzej. Zadbały o to osoby przygotowujące i uchwalające studium. Ale pojawiają się plotki, że wójt otrzyma srebrny krzyż zasługi!

Jak łatwo władza sobie przypisuje czyjeś zasługi

Napisane przez
Wójt naszej gminy niedawno w obwieszczeniu sobie przypisał starania o powstanie wiaduktu na Zakopiance w Gaju. Jak było w istocie?

Przejście dla pieszych w Konarach

Napisał
Spotkanie robocze w miejscu przyszłej inwestycji

Konsultacje on-line w sprawie nowych inwestycji na zakopiance w Libertowie i Gaju!

Napisał
14 grudnia rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące projektu dwupoziomowego węzła na zakopiance w Libertowie uzupełnionego o projekt zamknięcia skrzyżowania DK7 z ul. Wesołą i Parkową (na granicy Gaja i Libertowa).

Poprawa bezpieczeństwa na drogach gminnych

Napisał
Radny Powiatowy wnioskuje o cztery inwestycje na drogach powiatowych w gminie Mogilany

Wójt nie chciał oszczędzić dużej kwoty pieniędzy gminnych na projekt rozbudowy szkoły w Libertowie

Napisane przez
Mieszkaniec Libertowa, architekt, zaproponował, że zrobi bezpłatnie projekt rozbudowy szkoły w Libertowie. Wójt nawet nie wyraził chęci dalszej rozmowy na ten temat. Być może udałoby się oszczędzić co najmniej 90 000 złotych, a prawdopodobnie więcej.

Wygląda na to, że gminę Mogilany niepotrzebnie zadłużono na dodatkowe 5 000 000 złotych. Czy ktoś nad tym w ogóle panuje?

Napisane przez
Mimo, że kanalizacja Mogilany wschód okazała się tańsza o prawie 5 000 000 złotych, nie wpłynęło to na wielkość zaciąganego zadłużenia. Gdybyśmy tak gospodarowali we własnym domu, poszlibyśmy dawno z torbami.  
Strona 1 z 3