Jak łatwo władza sobie przypisuje czyjeś zasługi

Napisane przez
Wójt naszej gminy niedawno w obwieszczeniu sobie przypisał starania o powstanie wiaduktu na Zakopiance w Gaju. Jak było w istocie?

Przejście dla pieszych w Konarach

Napisał
Spotkanie robocze w miejscu przyszłej inwestycji

Konsultacje on-line w sprawie nowych inwestycji na zakopiance w Libertowie i Gaju!

Napisał
14 grudnia rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące projektu dwupoziomowego węzła na zakopiance w Libertowie uzupełnionego o projekt zamknięcia skrzyżowania DK7 z ul. Wesołą i Parkową (na granicy Gaja i Libertowa).

Poprawa bezpieczeństwa na drogach gminnych

Napisał
Radny Powiatowy wnioskuje o cztery inwestycje na drogach powiatowych w gminie Mogilany

Wójt nie chciał oszczędzić dużej kwoty pieniędzy gminnych na projekt rozbudowy szkoły w Libertowie

Napisane przez
Mieszkaniec Libertowa, architekt, zaproponował, że zrobi bezpłatnie projekt rozbudowy szkoły w Libertowie. Wójt nawet nie wyraził chęci dalszej rozmowy na ten temat. Być może udałoby się oszczędzić co najmniej 90 000 złotych, a prawdopodobnie więcej.

Wygląda na to, że gminę Mogilany niepotrzebnie zadłużono na dodatkowe 5 000 000 złotych. Czy ktoś nad tym w ogóle panuje?

Napisane przez
Mimo, że kanalizacja Mogilany wschód okazała się tańsza o prawie 5 000 000 złotych, nie wpłynęło to na wielkość zaciąganego zadłużenia. Gdybyśmy tak gospodarowali we własnym domu, poszlibyśmy dawno z torbami.  

Wieloletnia prognoza finansowa 2019-2025. Jaka jest wizja wójta i aktualnej rady co do przyszłości gminy Mogilany?

Napisane przez
Czy całkowita spłata zadłużenia gminy Mogilany w najbliższych latach jest rzeczywiście w naszym najlepszym interesie?  

KONSULTACJE – A WŁAŚCIWIE BRAK KONSULTACJI – W SPRAWIE BUDOWY WĘZŁA W LIBERTOWIE

Napisał
14 października 2019 r. odbyło się w UG Mogilany spotkanie mieszkańców w sprawie rozbudowy/przebudowy zakopianki w Libertowie.

Konsultacje w Świątnikach w sprawie kolei

Napisane przez
Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany uczestniczyło w konsultacjach dotyczących przebiegu linii kolejowej Kraków-Myślenice w celu poznania szczegółów projektu i zgłoszenia swoich uwag. Bardziej prawdopodobna wersja trasy może być realizowana w dwóch miejscowościach Gminy Mogilany: Lusinie i Konarach. Zadziwia więc fakt, iż władze Gminy Mogilany wydają się zaskoczone tą planowaną inwestycją i mieliśmy wrażenie, że pracownicy UG w Mogilanach przybyli na konsultacje w Światnikach Górnych jak petenci.
Strona 1 z 3