Konsultacje w Świątnikach w sprawie kolei

Napisane przez
Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany uczestniczyło w konsultacjach dotyczących przebiegu linii kolejowej Kraków-Myślenice w celu poznania szczegółów projektu i zgłoszenia swoich uwag. Bardziej prawdopodobna wersja trasy może być realizowana w dwóch miejscowościach Gminy Mogilany: Lusinie i Konarach. Zadziwia więc fakt, iż władze Gminy Mogilany wydają się zaskoczone tą planowaną inwestycją i mieliśmy wrażenie, że pracownicy UG w Mogilanach przybyli na konsultacje w Światnikach Górnych jak petenci.

Dlaczego uchwałę o rewitalizacji należy poprawić, a nie uchylić – kilka słów wyjaśnienia

Napisane przez
Ponieważ pojawiają się od mieszkańców gminy zapytania dotyczące znaczenia programu rewitalizacji dla gminy oraz studium, zdecydowaliśmy się dopisać kilka zdań komentarza.

Uchwała o rewitalizacji - uchylać czy poprawić?

Napisane przez
Domagamy się dokonania poprawy wadliwie przygotowanej przez Wójta Gminy Mogilany uchwały, a nie jej uchylenia. Nie można pozbawiać mieszkańców możliwości dokonania odnowy miejscowości i terenów, które winny być zrewitalizowane.

Pytanie o zbiornik wody

Napisał
Panie Wójcie, jak idzie budowa nowego zbiornika wody?

PROBLEMY Z WODĄ W GMINIE MOGILANY.

Napisał
Wójt obiecywał, że zbuduje drugi zbiornik na wodę już podczas swojej kampanii wyborczej w 2014 r., czyli 5 lat temu. Dlaczego do tej pory nie powstał drugi zbiornik na wodę?

Wiadukt w Gaju - kolejny termin

Napisał
Wszystkie terminy zostały po raz kolejny przesunięte. Planowane zakończenie robót – druga połowa 2021 roku.

Rozbudowa szkoły w Lusinie

Napisał
Inwestycja rozbudowy szkoły w Lusinie została wprowadzona w 2017 r. przez Radę Gminy Mogilany, do wykonania w latach 2017-2018.

KIEDY RUSZY INWESTYCJA WIADUKTU W GAJU?

Napisał
Od kilku miesięcy nie widać postępu prac. Co się dzieje?

Przystanek PKP Opatkowice - poszerzyć tę inwestycję

Napisał
Walne Zebranie Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany podjęło uchwałę, w której apeluje do osób i instytucji odpowiedzialnych za infrastrukturę w województwie małopolskim, aby projektowany Przystanek PKP Opatkowice dostosować do potrzeb mieszkańców gmin podkrakowskich.
Strona 1 z 2