Nie dla "dotacji w Gaju"

Napisane przez
Nie dla "dotacji w Gaju"

Fatalna sytuacja finansowa Gminy Mogilany

Napisane przez
Obecny stan deficytu (różnica między dochodami a wydatkami) budżetu gminy Mogilany to aż 23 160 512 zł. Ponad 23 miliony złotych!!!

Hektary się zgubiły, ludzi też trudno się doliczyć

Napisane przez
Krótka historia o tym, co wiemy (lub nie) o naszej Gminie. Konia z rzędem temu, kto wie jaka jest rzeczywista powierzchnia gminy Mogilany i liczba jej mieszkańców.

Na absolutoryjnej sesji Rady Gminy nie można było zadawać pytań do raportu o stanie gminy!

Napisane przez
Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że według wójta mieszkańcy dzielą się na wzorowych i niewzorowych.

Radar w Gaju zniknął

Napisane przez
Sytuacja zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. Mamy nadzieję, że ma charakter przejściowy.

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia życzy SMGM!

Napisane przez
I rzekł do nich anioł: Nie bójcie się, bo oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem wszystkiego ludu, gdyż dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan, w mieście Dawidowym (…) I zaraz z aniołem zjawiło się mnóstwo wojsk niebieskich, chwalących Boga i mówiących: Chwała na wysokościach Bogu, a na ziemi pokój ludziom, w których ma upodobanie.” (Ew. Łukasza 2,10-14)

Dlaczego wykluczono członka chóru „Mogilanum”?

Napisane przez
Jak się dowiedzieliśmy z różnych źródeł, w tym z listu do Księdza Proboszcza z Parafii Mogilany (z którego pochodzi wiele poniższych informacji), nieco ponad miesiąc temu doszło do wykluczenia z chóru parafialnego „Mogilanum” jednego z członków. Nie byłoby to nic interesującego, gdyby tym członkiem nie była osoba publiczna, na wysokim stanowisku samorządowym w gminie Mogilany.

Sesja rady gminy - jak dzieci w piaskownicy

Napisane przez
W Gminie Mogilany dawno nie było sesji, na której możliwe były wolne wnioski i zadawanie pytań przez mieszkańców. Czyżby tyle niewygodnych tematów się nazbierało? 

Podatkowy zawrót głowy w gminie Mogilany

Napisane przez
 

Święto mogilańskich społeczników.

Napisane przez
Andrzej Karski , Adam Nazim, Wiesław Okarmus, Stefan Suder - społecznicy z gminy Mogilany uhonorowani państwowymi odznaczeniami. Znamienici goście, porywający występ „Bukowioków”, ciekawa prelekcja o początkach futbolu na ziemiach polskich – to wszystko wydarzyło się w mogilańskim dworze na uroczystości zorganizowanej przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany.

Walne Zebranie Stowarzyszenia

Napisane przez
Walne Zebranie Stowarzyszenia – piątek, 24 czerwca 2022, godz. 17.00

Wielkanocne Śniadanie w Mogilanach

Napisane przez
Dzięki inicjatywie i pracy wielu osób goście z Ukrainy mogli poczuć świąteczną atmosferę w trakcie Śniadania Wielkanocnego w mogilańskim dworze.

Śniadanie Wielkanocne dla przyjaciół z Ukrainy

Napisane przez
Do najbliższych obchodów Wielkanocy Prawosławnej zostało 5 dni! W 2022 roku Wielkanoc Prawosławna przypada na 24 kwietnia (niedziela). Zapraszamy na uroczyste Śniadanie Wielkanocne w mogilańskim dworze.

Radosnych Świąt Wielkanocnych

Napisane przez
Wszystkim mieszkańcom gminy Mogilany życzymy radosnego Alleluja!

Stanowisko Zarządu SMGM w sprawie drogi S7

Napisane przez
Zarząd Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany (SMGM) stoi na stanowisku, że budowa drogi S7 przez gminę Mogilany nie leży w interesie ogółu jej mieszkańców.

Internetowe byty wójta gminy Mogilany

Napisane przez
Czy Wójt wbrew temu co twierdzi używa Facebooka czy nie? Czy jest za zbudowaniem drogi S7 w naszej gminie czy przeciwko? Mieszkańcy mogą popaść w schizofrenię.

Prosimy o wsparcie zakupu podręczników!

Napisane przez
Już w najbliższy wtorek, 5 kwietnia rozpoczyna się kurs języka polskiego dla naszych gości z Ukrainy. Kurs odbędzie się w mogilańskim dworze.

Wójta nie interesuje co się dzieje w gminie?

Napisane przez
Na ostatnim zebraniu wiejskim w Gaju uczestnicy mogli kilkakrotnie usłyszeć od wójta, że nie interesuje go wiele rzeczy, które się w gminie dzieją. Oczywiście nie należy tego wyciągać z kontekstu, bo jak sam powiedział nie można tego stwierdzenia uogólnić. Ale niekorzystne wrażenie w mieszkańcach pozostało. A od czego się zaczęło?
Strona 1 z 27