Sesja rady gminy - jak dzieci w piaskownicy

Napisane przez
W Gminie Mogilany dawno nie było sesji, na której możliwe były wolne wnioski i zadawanie pytań przez mieszkańców. Czyżby tyle niewygodnych tematów się nazbierało? 

Podatkowy zawrót głowy w gminie Mogilany

Napisane przez
 

Święto mogilańskich społeczników.

Napisane przez
Andrzej Karski , Adam Nazim, Wiesław Okarmus, Stefan Suder - społecznicy z gminy Mogilany uhonorowani państwowymi odznaczeniami. Znamienici goście, porywający występ „Bukowioków”, ciekawa prelekcja o początkach futbolu na ziemiach polskich – to wszystko wydarzyło się w mogilańskim dworze na uroczystości zorganizowanej przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany.

Walne Zebranie Stowarzyszenia

Napisane przez
Walne Zebranie Stowarzyszenia – piątek, 24 czerwca 2022, godz. 17.00

Wielkanocne Śniadanie w Mogilanach

Napisane przez
Dzięki inicjatywie i pracy wielu osób goście z Ukrainy mogli poczuć świąteczną atmosferę w trakcie Śniadania Wielkanocnego w mogilańskim dworze.

Śniadanie Wielkanocne dla przyjaciół z Ukrainy

Napisane przez
Do najbliższych obchodów Wielkanocy Prawosławnej zostało 5 dni! W 2022 roku Wielkanoc Prawosławna przypada na 24 kwietnia (niedziela). Zapraszamy na uroczyste Śniadanie Wielkanocne w mogilańskim dworze.

Radosnych Świąt Wielkanocnych

Napisane przez
Wszystkim mieszkańcom gminy Mogilany życzymy radosnego Alleluja!

Stanowisko Zarządu SMGM w sprawie drogi S7

Napisane przez
Zarząd Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany (SMGM) stoi na stanowisku, że budowa drogi S7 przez gminę Mogilany nie leży w interesie ogółu jej mieszkańców.

Internetowe byty wójta gminy Mogilany

Napisane przez
Czy Wójt wbrew temu co twierdzi używa Facebooka czy nie? Czy jest za zbudowaniem drogi S7 w naszej gminie czy przeciwko? Mieszkańcy mogą popaść w schizofrenię.

Prosimy o wsparcie zakupu podręczników!

Napisane przez
Już w najbliższy wtorek, 5 kwietnia rozpoczyna się kurs języka polskiego dla naszych gości z Ukrainy. Kurs odbędzie się w mogilańskim dworze.

Wójta nie interesuje co się dzieje w gminie?

Napisane przez
Na ostatnim zebraniu wiejskim w Gaju uczestnicy mogli kilkakrotnie usłyszeć od wójta, że nie interesuje go wiele rzeczy, które się w gminie dzieją. Oczywiście nie należy tego wyciągać z kontekstu, bo jak sam powiedział nie można tego stwierdzenia uogólnić. Ale niekorzystne wrażenie w mieszkańcach pozostało. A od czego się zaczęło?

Dary dla uchodźców z Ukrainy, wystarczy przyjść!

Napisane przez
  Do gminy Mogilany dotarły dla naszych ukraińskich przyjaciół dary od mieszkańców okolic Drezna, zebrane i zorganizowane przez Thomasa i Sarkę Elvins. Z pomocą mieszkańców Schöneck (region Vogtland) zebrane zostały odzież dla kobiet i dzieci oraz buty, śpiwory, odżywki, trochę kosmetyków, a nawet słodycze. Wszystko to dzięki nieformalnym kontaktom sympatyków Stowarzyszenia Mieszkanców Gminy Mogilany (dziękujemy Helena!) z tamtejszymi strażakami (Thomas - jesteś WIELKI!!!). Całość przywieźli nam niemieccy wolontariusze oraz członkowie zakonu Joannitów. Dystrybucją darów na terenie naszej gminy zajmie się pan Jerzy Przeworski. Wszystkie dary przewiezione zostały do budynku przy myjni samochodowej w Gaju, ul. Zadziele 137. Już od jutra w godz. 8 – 16 zapraszamy naszych ukraińskich gości do skorzystania ze zgromadzonych tam rzeczy. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 668 352 235, 660 524 993.  

Kurs języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy

Napisane przez
Uwaga! Przyjmujemy zgłoszenia na internetowy kurs języka polskiego dla naszych gości z Ukrainy.

Mieszkańcy gminy Mogilany wspierają Ukrainę – aktualizacja 9.03

Napisane przez
Dzięki współdziałaniu różnych osób i organizacji udało się przeprowadzić wiele akcji, a kolejne inicjatywy i zbiórki odbędą się w najbliższych dniach.

"Ciepłe przyjęcie w mogilańskim dworze"

Napisane przez
Informacje, które dotarły do nas zostawimy bez komentarza. Brak słów….

Pieniądze wpłacane na konto SMGM pomagają Ukrainie

Napisane przez
Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas wpłacili datki na konto Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany „Pomagamy Ukrainie”. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy już w pierwszych dniach, gdy w naszym sąsiedztwie pojawili się uchodźcy z Ukrainy, zakupić w trybie pilnym potrzebne im leki i żywność. Dziękujemy!

Budowa drogi S7 może zagrozić całej gminie

Napisane przez
Co jako mieszkaniec możesz zrobić aby zaprotestować przeciw budowie drogi S7 przez gminę Mogilany?

Petycja przeciwko kolejnej drodze ekspresowej w gminie Mogilany

Napisane przez
Zachęcamy do podpisania petycji wyrażającej sprzeciw przeciw przebiegowi drogi ekspresowej S7 przez gminę Mogilany. W jej przygotowaniu brało udział Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany.  
Strona 1 z 27