PODWYŻKA OPŁAT ZA ŚMIECI

Napisał
OD 1 STYCZNIA W GMINIE MOGILANY OBOWIĄZUJE NOWA STAWKA OPŁAT ZA ŚMIECI - 27 ZŁ ZA OSOBĘ, bez względu na liczbę osób w gospodarstwie.

KONCERT DLA ANI

Napisał
ANNA SCHABOWSKA przez wiele lat z wielkim zaangażowaniem troszczyła się o pacjentów jako fizjoterapeutka, m.in. w ośrodku zdrowia w Mogilanach.   Teraz ona potrzebuje pomocy!   Koncert "DOBRO POWRACA", niedziela 8 grudnia 2019, g. 15:00, remiza OSP w Mogilanach.

Pracownicy Urzędu Gminy na straży gospodarności

Napisane przez
Chcemy przejrzystości w wydawaniu pieniędzy gminnych. Urząd Gminy nam to uniemożliwia. Bez udziału urzędników nie da się tego osiągnąć. Dla przykładu: Dlaczego płacimy za tę samą usługę prawie 5 razy więcej niż Świątniki Górne?

JAK POWSTAŁ ZESPÓŁ MOGILANIE

Napisał
Rozmowa z Krzysztofem Musiałem, współzałożycielem Zespołu, wieloletnim dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach

Informacja Nadleśnictwa Myślenice na temat wycinki drzew w okolicy „Cieszynianki"

Napisał
Nadleśniczy Tomasz Bartko wyjaśnia, że drzewa zostały wycięte na terenie leśnym poza rezerwatem „Cieszynianka” i jego otuliną.

Czy ktoś próbuje zlikwidować bibliotekę publiczną w Mogilanach?

Napisane przez
Jeżeli nieoficjalne informacje o chęci odebrania bibliotece gminnej kolejnych pomieszczeń się potwierdzą, będziemy protestować.

Wycinka w obrębie rezerwatu „Cieszynianka”?

Napisane przez
Czy drzewa są wycinane w obrębie rezerwatu „Cieszynianka”? Czy wiedzą o niej odpowiednie władze?

Co można było spróbować zrobić w sprawie śmieci?

Napisane przez
Jak donosi jeden z mieszkańców na Facebooku, napotkany wójt zapytany o zwiększenie kosztów wywozu śmieci biadolił: „Co ja na to poradzę?”. Łatwo się wydaje nieswoje pieniądze. Mieszkańcy oczekują jednak racjonalnego gospodarowania.

Pomocna dłoń dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

Napisane przez
Od Stowarzyszenia „Otwórzmy Drzwi na Świat” z niedalekiego Andrychowa otrzymaliśmy prośbę o zamieszczenie informacji o petycji do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie dowozów dzieci niepełnosprawnych do szkół i przedszkoli. Być może mieszkańcy gminy Mogilany również zechcą się dołączyć.

Andrzej Karski - „Zasłużony dla Mieszkańców Gminy Mogilany”

Napisał
 W poniedziałek 21 października w mogilańskim dworze odbędzie się uroczystość nadania tytułu „Zasłużony dla Mieszkańców Gminy Mogilany”.

Dodatkowe kursy linii 255 tylko dla jednej wsi. Dlaczego?

Napisane przez
Mieszkańcy Gaja nie skorzystają z dodatkowych kursów autobusowych (linia 255). Korzyści odniosą tylko mieszkańcy Lusiny. 

Wójt mimo wyroku sądu nadal bezczynny w sprawie ulicy Widokowej

Napisane przez
Próbowaliśmy przypomnieć Panu Wójtowi, że ponad rok od wyroku sądowego ma niezałatwioną sprawę wobec mieszkańców. Niestety nieskutecznie.

Wykopane znaczniki graniczne

Napisane przez
Znaczniki graniczne podlegają ochronie prawnej, nie można ich dowolnie wykopywać i wsadzać ponownie. 

Na co idą pieniądze w urzędzie gminy?

Napisane przez
Dlaczego w ciągu 2 lat koszty funkcjonowania urzędu gminy wzrosły o prawie 39%, czyli o ponad 1,35 miliona złotych rocznie?

Odpowiedź Urzędu Gminy na wniosek o kopie wyroków - czyżby było ich tak dużo?

Napisane przez
Czy odpowiedzi Urzędu Gminy muszą być pisane tak zagmatwanym językiem? Najpierw trzeba przez nią przebrnąć, aby się dowiedzieć, że jeden urzędnik musiałby pracować przez tydzień, aby te wyroki zebrać i przesłać.

Twój dziwak, Matejko. Zaproszenie na premierę.

Napisał
Twój dziwak, Matejko - spektakl z udzaiałem Andrzeja Roga.

Mieszkańcy uwikłani w spór prawny z władzami

Napisane przez
Wieloletni spór mieszkańców z władzami nadal nie znalazł rozwiązania. Skontaktuj się z nami, jeżeli czujesz się bezsilny w swoich zmaganiach.

Pociąg do Krakowa

Napisał
Niestety, ale pozwolono nam na to. Na rozlanie się miasta, osiedlenie się z dala od pracy, od wymarzonej szkoły dla naszych dzieci. Plany zagospodarowania - jeśli były - pozwalały stawiać kolejne domy to tu, to tam.
Strona 1 z 21