Komedia na zebraniu wiejskim we Włosani

Przez 
(2 głosów)
Sołtys Sikora "zapomiał", że był radnym

Do komicznej sytuacji doszło na zebraniu wiejskim we Włosani (8 października). W trakcie dyskusji został wywołany temat chybionej inwestycji gimnazjum w Mogilanach. Jeden z mieszkańców Włosani powiedział, że zostały zmarnotrawione ogromne środki publiczne na realizację tej bezsensownej inwestycji. Wskazał, że winnymi tego marnotrawstwa są radni kadencji 2006-2010, którzy podjęli uchwałę za tą budową, w tym obecny na zebraniu sołtys Gaja, który w tym okresie sprawował właśnie mandat radnego. Mieczysław Sikora w ostrym tonie zaprzeczył wykrzykując, że nie był wtedy radnym gminy. Mieszkaniec przeprosił pana Sikorę, skoro ten faktycznie nie był w tym okresie radnym.

Jednak w późniejszej części zebrania ten sam mieszkaniec Włosani publicznie wycofał swoje przeprosiny, twierdząc, że właśnie sprawdził w Internecie w Biuletynie Informacji Publicznej, iż Mieczysław Sikora skłamał, bo w kadencji 2006-2010 był radnym gminy Mogilany! Wywołało to salwę śmiechu i oburzenia wśród zebranych. 

Sołtys Gaja Mieczysław Sikora w kadencji 2006-2010 był radnym Rady Gminy Mogilany, która bezmyślnie głosowała za budową mega-gimnazjum w Mogilanach. Według kosztorysu inwestorskiego gimnazjum miało kosztować ponad 50 mln zł!

Był także radnym w kolejnej kadencji 2010-2014, ale został pozbawiony mandatu radnego z powodu skazania go na rok pozbawienia wolności za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad członkami swojej rodziny.

Teraz ten pan po raz trzeci chce być radnym. Jest kandydatem Komitetu Wójta Piotra Piotrowskiego.

Poniżej uchwała Rady Gminy Mogilany z 2008 r. wyrażającą zgodę na zadłużenie gminy na 43 mln zł.

Uchwala27.VI.08

W tamtym czasie, oprócz sołtysa Mieczysława Sikory, radnymi byli Jan Marek - sołtys Lusiny i Zofia Węglarz - sołtys Libertowa, którzy dzisiaj również kandydują do Rady Gminy Mogilany z Komitetu Wójta Piotrowskiego.

RGM2010

Czytany 2893 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 14 Paź 2018 17:55