„Ochrona dla medyków” - akcja szycia maseczek i kombinezonów

Przez 
(1 głos)
Nie dla wszystkich nadchodzące święta będą dniami wytchnienia. Dla wolontariuszek z naszej gminy może to być czas wytężonej pracy. Do tej pory szyły maseczki, teraz będą szyć także kombinezony ochronne dla medyków!

Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany oraz skawińska koordynatorka akcji „Skawina szyje dla medyków” Viola Medoń zwrócili się do Prezydenta Miasta Krakowa o udzielenie wsparcia w zakresie zakupu materiałów potrzebnych do szycia kombinezonów medycznych. Prośba została pozytywnie rozpatrzona i na ten cel Prezydent Majchrowski przeznaczył 14.100,00 zł (czternaście tysięcy sto złotych).
W czwartek 9 kwietnia spod siedziby UMK został odebrany specjalistyczny materiał: 4.500 mb tj. 14.400,00 metrów kwadratowych tkaniny, prawie pół tony!
Materiał został dostarczony do firmy YETI w Kryspinowie, gdzie zostanie poddany obróbce – krojeniu według dostarczonych form. Na uszycie jednego kombinezonu potrzebne jest około 2,30 mb materiału, na uszycie fartucha około 1,70 mb. Wystarczy to na uszycie 978 kombinezonów oraz 1320 fartuchów. Z powstałych w czasie krojenia resztek zostaną uszyte czepki – ok. 2300 sztuk. Nic nie może się zmarnować.

Całość akcji ze strony SMGM koordynował Grzegorz Stokłosa. Przeładunkiem i transportem zajęła się OSP Konary. Wiceprezes Grzegorz Malik świetnie poradził sobie z tym zadaniem.

Wolantariuszki z naszej gminy: Agnieszka Ożóg, Józia Tylek i Ania Oye już przygotowują się do nowych zadań. Oprócz nich, już od 20 marca w pomoc dla medyków włączyły się także panie: Agnieszka Motyka, Lidia Nowak, Bernarda Sukta. Do dzisiaj uszyły 2420 maseczek wielokrotnego użytku!

Tylko jedna z nich jest krawcową, druga to nauczycielka ze Skawiny (p. Lidia), a Bernadka to pracownik administracyjny UM Skawina. Szyją z materiałów, które otrzymały od ludzi i zakupionych z własnych środków. Zarywają noce i biorą urlopy, aby walczyć i wygrać z epidemią. Brawo dziewczyny!

Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany nadal będzie wspierać akcję organizacyjnie i finansowo. Przypominamy, że prowadzimy zbiórkę funduszy pod hasłem „Ochrona dla medyków”. Do tej pory indywidualni ofiarodawcy wpłacili 2.200 zł. Pieniądze te przeznaczamy na zakup pozostałych elementów potrzebnych do uszycia kombinezonów. Dla wszystkich chętnych ofiarodawców podajemy dane do przelewu:

DAROWIZNA CELOWA z dopiskiem „Ochrona dla medyków”,
nr rachunku bankowego: 70 1140 2004 0000 3402 7524 5525

Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany, KRS 0000469581,

Adres siedziby: Zakopiańska 101, 32-031 Mogilany

Przy dokonywaniu wpłaty prosimy o dopisanie w tytule przelewu: zgoda na publikację danych darczyńcy lub ANONIM.

Dziękujemy Prezydentowi Krakowa prof. Jackowi Majchrowskiemu, wszystkim ofiarodawcom, strażakom, a przede wszystkim oddanym wolontariuszkom z naszej gminy.

Czytany 1431 razy Ostatnio zmieniany piątek, 10 Kwi 2020 07:51