Rozbudowa szkoły w Lusinie

Przez 
(1 głos)
Inwestycja rozbudowy szkoły w Lusinie została wprowadzona w 2017 r. przez Radę Gminy Mogilany, do wykonania w latach 2017-2018.

Inwestycja ta została wprowadzona dzięki determinacji 9 radnych. Aby ją uruchomić radni musieli wskazać wójtowi źródło finansowania. Zostało zwołane spotkanie – skarbnik, wójt i Grzegorz Stokłosa (ówczesny przewodniczący Rady Gminy Mogilany) na którym ten ostatni wynegocjował uruchomienie tej inwestycji wskazując wójtowi i skarbniczce źródło finansowania. Z uwagi na fakt, że wprowadzona inwestycja była w trakcie roku budżetowego zmiana uchwały musiała być przygotowana formalnie przez wójta, ale na wniosek koalicji 9 radnych.

Na prace związane z gruntowną przebudową szkoły radni przeznaczyli 600 tys. zł.  Wcześniej, na posiedzeniu Komisji Gospodarczo-Komunalnej, kiedy ta inwestycja była przez radnych omawiana, pojawiły się głosy, że w pobliskiej szkole Gaju po likwidacji gimnazjum są wolne miejsca, więc nie należy wykonywać inwestycji w Lusinie. Jednak radni zdecydowali, aby zainwestować w szkołę w Lusinie, czego efekty dzisiaj widać.

Szkole w Lusinie przydałaby się jeszcze sala gimnastyczna i parking.

Czytany 1432 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 22 Kwi 2018 17:54

Polecamy!