Konieczny byłby nowy etat w Urzędzie Gminy Mogilany do obsługi autobusów?

Przez  mogilany.info
(0 głosów)
Być może przyczyną zwiększenia kosztów funkcjonowania urzędu gminy było tworzenie nowych etatów do obsługi takich projektów? Czy jest to naprawdę konieczne?

 

Pisaliśmy niedawno jak bardzo zwiększyły się koszty funkcjonowania urzędu gminy w ostatnich dwóch latach ( http://mogilany.info/samorzad-gminny/12-sprawy-gminne/819-na-co-ida-pieniadze-w-urzedzie-gminy). Zgodnie z oczekiwaniami Wójt niestety nie przedstawił mieszkańcom gminy wyjaśnienia takiego stanu. Można sobie zatem tworzyć różne hipotezy. 

Jeden z radnych z Gaja opublikował niedawno na swojej stronie na Facebooku treść interpelacji dotyczących linii autobusowych oraz odpowiedzi wójta na te interpelacje (https://www.facebook.com/jerzy.przeworski/posts/2623199804398901). Niektóre przyczyny są natury ekonomicznej, gdyż rozbudowa komunikacji MPK niewątpliwie wiąże się z dodatkowymi wydatkami dla gminy.  Natomiast z osłupieniem przeczytaliśmy, że nasz Wójt nie starał się o dofinansowanie z funduszu rozwoju przewozów autobusowych dla Województwa Małopolskiego między innymi dlatego, że musiałby utworzyć i finansować nowy etat w Urzędzie Gminy. 

Odpowiedź_ws._autobusów_-_nowy_etat.jpg

 

Czy naprawdę tak tymczasowego zadania nie można powierzyć jednemu z aktualnych pracowników? Jeżeli tak wygląda gospodarowanie publicznymi finansami, to nie ma się co dziwić, że koszty funkcjonowania urzędu gminy tak gwałtownie rosną. Może się doczekamy wyjaśnienia ze strony wójta, chociaż dotychczas były to oczekiwania daremne. 

Przy okazji warto wspomnieć, że o ile wójt broni się przed wydawaniem pieniędzy w celu poprawy komfortu mieszkańców, to całkiem nieźle idzie marnowanie naszych pieniędzy na odszkodowania. W tym roku gmina Mogilany zgodnie z wyrokiem sądowym musiała zapłacić prawie 700000 złotych Agencji Nieruchomości Rolnych (łączna suma odszkodowania, odsetek i opłat sądowych). Jak poznamy szczegóły to napiszemy więcej o tej sprawie. 

 

Czytany 736 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 13 Paź 2019 18:59

Polecamy!