fot. archiwum SP Konary fot. archiwum SP Konary

Konary - szkoła z mocą!

Przez 
(3 głosów)
Szkoła w Konarach uzyskała nominację do tytułu: "Changemaker schools", czyli Szkoły z mocą zmieniania świata. To międzynarodowy program edukacyjny po raz pierwszy realizowany w Polsce. W Europie działają w tej chwili 44 szkoły, które uzyskały ten zaszczytny tytuł.

 

Szanowni Państwo,

jest mi niezmiernie miło poinformować wszystkich Rodziców, Sympatyków  i Przyjaciół, że nasza szkoła uzyskała nominację do tytułu Changemaker schools, czyli Szkoły z mocą zmieniania świata. To program międzynarodowej organizacji społecznej Ashoka (non-profit), po raz pierwszy realizowany w Polsce. W Europie działają w tej chwili 44 szkoły, które uzyskały ten zaszczytny tytuł.

Program Szkoły z mocą zmieniania świata ma na celu identyfikowanie, łączenie oraz wspieranie szkół, które rozwijają u dzieci i młodzieży nie tylko wiedzę, ale także kluczowe umiejętności społeczne, takie jak: empatia, uważność, praca w grupie, przywództwo, kreatywność i otwartość na zmiany.

Członkowie Ashoki na całym świecie, to Osoby o niezwykłym autorytecie moralnym, powszechnie cenione i szanowane za swoje dzieła, które przyczyniają się do zmian systemowych w świecie, między innym są to zmiany w edukacji. To te Osoby wskazały naszą szkołę, jako godną uwagi. Najpierw wybrano spośród szkół w Polsce 20 takich, które zasłużyły na miano „Zmianoczyńców”.

W tym momencie nasza szkoła znalazła się wśród sześciu szkół zaproszonych do Warszawy na rozmowy z Jury, złożonym z niezależnych ekspertów. Do panelu zakwalifikowani zostaliśmy poprzez weryfikację panelistów ze Stanów Zjednoczonych i Brazylii.  Jesteśmy niezwykle uradowani i dumni!

25 lutego 2016 r. odbędzie się ostateczny panel wyboru Szkół z mocą zmieniania świata.

Panel będzie obradował w składzie:

Marta Czapińska, Budząca się szkoła
prof. Dorota Gołębniak, Collegium Da Vinci
dr Adam Jagiełło-Rusiłowski, Uniwersytet Gdański, Ashoka Fellow
Adrianna Lepka, Fundacja BGK im. J.K. Steczkowskiego
Teresa Ogrodzińska, Fundacja Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego, Ashoka Fellow
Agata Stafiej-Bartosik, Ashoka Polska, Ashoka Fellow
Joanna Węgrzynowska, Bliżej Dziecka

Zachęcam do zapoznania się z informacjami o tym programie i o działalności Ashoki, poniżej znajduje się link:

http://www.szkolyzmoca.edu.pl/o-programie/

Ta nominacja jest dla nas bardzo cennym wyróżnieniem i mobilizuje do nieustawania w wysiłkach na rzecz kształtowania kluczowych w przyszłym świecie umiejętności społecznych u naszych uczniów.

dyrektor szkoły, Monika Zatorska
http://www.spkonary.pl/

Czytany 2556 razy Ostatnio zmieniany piątek, 12 Lut 2016 08:32