Mapa 7 etapu TdP 2022 Mapa 7 etapu TdP 2022 Pobrane z oficjalnej strony TdP 2022

7 etap Tour de Pologne 2022 przez gminę Mogilany

Przez  mogilany.info
(0 głosów)
5 sierpnia 2022 roku odbędzie się 7 etap tegorocznego wyścigu Tour de Pologne, który w pewnej części przebiega przez naszą gminę.

Wyścig rozpocznie się w Skawinie (start o 14.30), następnie kolarze przejadą pętlę m.in. przez Radziszów, Lanckoronę, Stróżę i Myślenice, po ostrym zjeździe z Ochojna wjadą koło myjni na ulicę Spacerową, która następnie przechodzi w Łąkową (tu ciekawostka, gdyż dokładnie widać, jak pogarsza się nawierzchnia drogi po przekroczeniu granicy gminy Mogilany). Następnie podjadą ulicą Brzegi i przemieszczą się do Konar, skąd bocznymi drogami przejadą do wiaduktu nad Zakopianką i do Mogilan. Stamtąd koło cmentarza pojadą przez Buków i ostrym zjazdem ulicą Wytrzyszczek pojadą ponownie do Radziszowa opuszczając naszą gminę. 

Informacje dotyczące tego etapu można uzyskać na stronie https://velomapa.pl/trasy/199-tour-de-pologne-2022-etap-7, jeżeli ktoś chciałby przejechać tę trasę, to na stronie https://velomapa.pl/trasy/199-tour-de-pologne-2022-etap-7 można pobrać plik GPX (aczkolwiek z jakiegoś powodu pomija on okolice Lanckorony), który można wykorzystać w popularnych nawigacjach rowerowych. W załączniku zamieszczamy nieco krótszą trasę rozpoczynającą się w Gaju i przebiegającą trasą tego etapu, ale i tak wymagającą. Warto pamiętać o utrudnieniach ruchu w czasie wyścigu. Kolarze wjadą do naszej gminy po około 2 godzinach (średnia przejazdu może przekraczać 40 km/h). Ale co ważniejsze, można stanąć przy drodze i kibicować zawodnikom pamiętając o zachowaniu bezpieczeństwa. 

Czytany 10484 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 Lip 2022 10:42