Andrzej Karski - „Zasłużony dla Mieszkańców Gminy Mogilany” fot. www.terazpasy.pl

Andrzej Karski - „Zasłużony dla Mieszkańców Gminy Mogilany”

Przez 
(1 głos)
 W poniedziałek 21 października w mogilańskim dworze odbędzie się uroczystość nadania tytułu „Zasłużony dla Mieszkańców Gminy Mogilany”.

Tytułem tym zostanie wyróżniony Andrzej Karski, były prezes klubu piłki nożnej LKS Mogilany. Andrzej Karski prowadził klub przez ponad 20 lat, stworzył drużynę, która grała na najwyższych szczeblach w historii gminy (awans do IV ligi w 2017 r.). Zorganizował dziecięce i młodzieżowe drużyny piłkarskie, dzięki niemu formację sportową otrzymało kilka pokoleń miejscowej młodzieży. Przyczynił się do integracji społecznej wielu ludzi, którzy razem z nim działali na rzecz rozwoju sportu lokalnego.

Gośćmi specjalnymi uroczystości będą Pan Ryszard Niemiec – Prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz Profesor Piotr Dobosz z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który wygłosi wykład o początkach piłki nożnej w Krakowie i Galicji.

Spotkanie poprowadzi Piotr Szefer – spiker drużyny narodowej, który swoje pierwsze kroki w roli spikera stawiał jako gimnazjalista pod opieką Andrzeja Karskiego w LKS Mogilany.

DWÓR W MOGILANACH – PONIEDZIAŁEK 21.X.2019, g.18:00
SZCZEGÓLNIE ZAPRASZAMY NA TĘ UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH DAWNYCH ZAWODNIKÓW, KIBICÓW I SYMPATYKÓW LKS MOGILANY!

 

Czytany 1585 razy Ostatnio zmieniany środa, 16 Paź 2019 10:12

Polecamy!