„Nieśmiertelność snem medycyny” na Akademii Mieszkańców

Przez  mogilany.info
(0 głosów)
Akademia Mieszkańców Gminy Mogilany zaprasza na spotkanie z prof. dr. hab. n. med. Lucyną Mastalerz , 29. 03 (poniedziałek) o godz. 18.00. Temat wykładu: „Nieśmiertelność snem medycyny”.

 

Pani prof. Lucyna Mastalerz jest pulmonologiem, alergologiem, immunologiem, specjalistą chorób wewnętrznych. Jest zatrudniona na stanowisku profesora zwyczajnego w II Katedrze Chorób Wewnętrznych im. Prof. A. Szczeklika Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, w Klinice Pulmonologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Członek PAU. Jest ekspertem światowym jeżeli chodzi o astmę oskrzelową przebiegającą z przewlekłym zapaleniem zatok, polipami nosa i nadwrażliwością na aspirynę.

Jej działalność kliniczna koncentruje się na praktycznym wykorzystaniu najnowszych osiągnięć biologii molekularnej i genetyki w chorobach układu oddechowego, alergologii i immunologii klinicznej.

Jest konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób płuc dorosłych i dzieci.

Nasze poniedziałkowe spotkanie wypada dokładnie w pierwszą rocznicę śmierci Krzysztofa Pendereckiego. Uczniowie PSM II st. w Krakowie wykonają I Sonatę na skrzypce i fortepian (1953) tego wielkiego polskiego kompozytora i dyrygenta.

Wykonawcy: Jakub Staszel – skrzypce i Mikołaj Woźniak – fortepian.

 

Akademia Mogilany 2021 marzec 29

Dane dostępu: (spotkanie po raz pierwszy w formule webinaru)

https://zoom.us/j/96870033211?pwd=ZmhCcDBPNWlrUlVuZHMyUlc1Z2VUZz09

Passcode: Mogilany

Czytany 518 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 28 Mar 2021 19:45