Nie chcemy tego w gminie Mogilany Nie chcemy tego w gminie Mogilany

Budowa drogi S7 może zagrozić całej gminie

Przez  mogilany.info
(0 głosów)
Co jako mieszkaniec możesz zrobić aby zaprotestować przeciw budowie drogi S7 przez gminę Mogilany?

 

Budowa drogi ekspresowej będzie się wiązać z wyburzeniami czy zmniejszeniem atrakcyjności terenów dla nowych mieszkańców i biznesu oraz degradacją środowiska. Wprost przełoży się to na pogorszenie warunków funkcjonowania ludzi mieszkających nawet daleko od planowanego przebiegu. To byłaby bardzo zła decyzja dla gminy Mogilany (http://mogilany.info/samorzad-gminny/12-sprawy-gminne/1010-droga-s7-nie-powinna-dzielic-gminy-mogilany).

Każdy mieszkaniec z gminy może wziąć w ręce inicjatywę i działać przeciw tej budowie. Niewielka grupa mieszkańców poświęca dużo czasu i pracy aby ułatwić te działania. Wprost pokazuje na swojej stronie Facebook co każdy z nas może zrobić, stworzyła wzory pism które można wysłać na zebrane adresy, przygotowuje banery i ulotki w celu informowania mieszkańców, którzy nie korzystają regularnie z internetu. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie internetowej https://www.mogilanyprzeciws7.pl/

 

Apelujemy do wszystkich mieszkańców gminy Mogilany, aby się przyłączyli do protestów. Zasypcie listami skrzynki e-mail i pocztowe GDDKiA i samorządowców, jak również ministerstwa. Ich masa będzie warunkiem skuteczności. Im nas więcej, tym bardziej się muszą z nami liczyć! Czasu jest mało, gdyż według niektórych źródeł GDDKiA czeka na konsultacje do końca I kwartału 2022.

Czytany 2085 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 06 Mar 2022 12:27