"Ciepłe przyjęcie w mogilańskim dworze"

Przez 
(0 głosów)
Informacje, które dotarły do nas zostawimy bez komentarza. Brak słów….

Na zdjęciu poniżej wczorajszy lans Wójta z okazji Dnia Kobiet i wizyta m.in. w mogilańskim dworze, gdzie trzy dni temu zamieszkały matki z dziećmi z Ukrainy. Zastanawiacie się, dlaczego Panie siedzą w kurtkach?

Matki z dziećmi zostały wprowadzone do „chłodni”! Temperatura w pomieszczeniach to ok. 16 stopni. Ogrzewanie zostało włączone przed samym przyjazdem i to z problemami. Prawdopodobnie ogrzewanie funkcjonuje na granicy swoich możliwości. W 2016 roku dzięki Radnemu Przeworskiemu w dworze został zamontowany nowy piec centralnego ogrzewania. Niestety, nie wiadomo z jakiego powodu został wymontowany i zastąpiony jakimś starociem. W sprawie temperatury w pomieszczeniach i warunków, w jakich przebywają uchodźcy we dworze, interweniowł Starosta, który zaproponował natychmiastową wymianę pieca, oferując nawet 50% dopłaty. Na razie zamiast ciepła symboliczny kwiatek.

Przed przyjazdem uchodźców Radny Przeworski chciał przed przyjęciem uchodźców sprawdzić przygotowanie pomieszczeń w dworku. Nie został, na polecenie Wójta, do nich wpuszczony.

Wczoraj poszukiwaliśmy lokum dla dwóch matek z dwójką dzieci. Poszukiwania były intensywne, ponieważ na wyczerpaniu są miejscowe możliwości wolnych miejsc w domach prywatnych. W tym celu próbowaliśmy dzwonić do urzędu w Mogilanach na podany w ogłoszeniach numer. Niestety nikt nie odbierał, brak reakcji na nagraną wiadomość. Nie było takich problemów w myślenickim, skawińskim, nowosądeckim urzędzie. To oni pomogli. Dziękujemy!

Na koniec spełniamy żądania niektórych Radnych, którzy dopominają się, aby wszystkie wydarzenia w naszej gminie, bez względu, kto je organizuje, nosiły sygnaturę wójta: „Opisane wydarzenia pod patronatem Wójta Gminy Mogilany Piotra Piotrowskiego”.

Czytany 1315 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 Mar 2022 17:49