Mieszkańcy gminy Mogilany wspierają Ukrainę – aktualizacja 9.03

Przez  mogilany.info
(0 głosów)
Dzięki współdziałaniu różnych osób i organizacji udało się przeprowadzić wiele akcji, a kolejne inicjatywy i zbiórki odbędą się w najbliższych dniach.

Aktualne inicjatywy

20.03 o godz 12.00 w Kościele Parafialnym w Mogilanach koncert dla Ukrainy, podczas którego będą zbierane datki na pomoc Ukrainie. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Inicjatywa mieszkańców Mogilan Państwa Wójtowiczów. Wystąpią: Wołodymyr Pańkiw - bas (Ukraina/Polska), Anna Wójtowicz – skrzypce, Paweł Wójtowicz – skrzypce, Ewa Jarguz – klawesyn, Zespół Kameralny Orkiestry Opery Krakowskiej.

GOK Mogilany organizuje 20 marca o godz. 17.00 w OSP Mogilany koncert z udziałem Yuliy Ponomar z Ukrainy i Filipińczyka Alexandra Martineza. Wstęp bezpłatny, w trakcie koncertu wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża będą zbierali do puszek dobrowolne datki.

Aktualne zbiórki

Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany nadal zbiera środki finansowe z przeznaczeniem na pomoc dla uchodźców, szczególnie przebywających na terenie gminy Mogilany na konto:

70 1140 2004 0000 3402 7524 5525

z dopiskiem: darowizna celowa - pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Gminny Punkt Zbiórki, ul. św. Bartłomieja Apostoła 2 (stara plebania) w Mogilanach w godz. 17.30-18.30. Produkty są zbierane także w publicznych szkołach i przedszkolach w godzinach nauki uczniów. Lista potrzebnych produktów jest na bieżąco aktualizowana na: Fb Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, www.mogilany.pl i Fb Gminy. Inne niezbędne informacje są dostępne w zakładce „Gmina Mogilany Pomaga Ukrainie”.

Zbiórka dla szpitala we Lwowie realizowana przez Oddział Wanicki Kraków w Mogilanach ul. Myślenicka 19. Koniec zbiórki: 11 marzec 2022, 7.00 – 22.00.

Stowarzyszenie DNGM prowadzi zbiórkę pieniężną „Pomoc dla Ukrainy”.

Zrealizowane inicjatywy

Przygotowanie plecaków z zestawem startowym z pierwszą pomoca dla uchodźców na granicy, na dworcu w Krakowie i przybywających do naszej gminy. Realizatorzy: Radny Jerzy Przeworski, mieszkańcy Gaja, OSP Konary.

Z inicjatywy człona zarządu Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany, Fryderyka Zolla wraz z Fundacją im. Janusza Kurtyki został zrealizowany ok. 16 tonowy transport do Tarnopola. SMGM przelało część zgromadzonych środków zgromadzonych w ramach prowadzonej zbórki „Pomagamy Ukrainie”.

Restauracja „Niko” Łukasz Gajdek z Libertowa przygotowała ciepłe posiłki i wydawała na dworcu głównym w Krakowie. Koordynacja i wydawanie posiłków harcerka, Kasia Gargul, Gaj.

Grand House Family Club, hotel, Parkowe Wzgórze, Mogilany przyjęło kilkadziesiąt osób gwarantując bezterminowy, bezpłatny pobyt i wyżywienie. Pomoc finansowana jest przez właścicieli i mieszkańców os. Parkowe Wzgórze.

Firma Fiberlink podłączyła bezpłatnie internet w mogilańskim dworze, gdzie przebywają uchodźcy. Inicjatywa Radnego Jerzego Przeworskiego.

Kraina Zabaw Simba w Mogilanach w budynku Delikatesy Centrum oferują dla ukraińskich dzieci darmowe korzystanie z atrakcji. Kontakt: tel. 664 544 443.

Bonifraterska Fundacja Dobroczynna Konary przyjęła rodziny w Zielonej Farmie Konary.

Radni Jerzy Przeworski i Mateusz Paszta angażowali się w organizowanie miejsc noclegowych dla uchodźców. Jerzy Przeworski wystąpił z inicjatywą zorganizowania miejsc noclegowych w mogilańskim dworze. Mateusz Paszta przeprowadził zbiórkę kompletów pościeli dla szpitala w Prokocimiu, gdzie przebywają dzieci z Ukrainy.

Zrealizowane zbiórki

Zbiórka darów dla ośrodka dla matek i dzieci w Truskawcu - obwód Lwowski na Ukrainie. Zbórka zrealizowana. Inicjatywa prowadzona i zrealizowana łącznie z transportem przez mieszkańcówGaja (m.in. Jerzego Przeworskiego, Ryszarda Gargula przy współpracy z Gemma Oleje, Stowarzyszenie Malta, szkoła Podstawowa w Gaju, OSP w Konarach, Jacek Leśniak).

Koło Gospodyń Wiejskich w Libertowie skutecznie zorganizowało zbiórkę żywności dla małych dzieci w miejscowości Biała Cerkiew.

Zbiórki realizowane w Mogilanach przez Szkołę Podstawową im. Józefa Konopki, w Konarach przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej i OSP Konary, w Libertowie przez Sołectwo Libertów i przy Kościele Św. Brata Alberta, Szkołę Podstawową im Janusza Korczaka w Libertowie, w Gaju przez Szkołę Podstawową i w budynku koło myjni na ul. Zadziele

Więcej informacji znajdziesz:

Urząd Gminy Mogilany: https://www.facebook.com/ug.mogilany

Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany: https://www.facebook.com/stowarzyszeniemogilany

OSP Konary: https://www.facebook.com/Ochotnicza-Stra%C5%BC-Po%C5%BCarna-w-Konarach-362986693813954

Jerzy Przeworski, Radny Gminy Mogilany : https://www.facebook.com/Jerzy-Przeworski-Radny-Gminy-Mogilany-101432698269367/

Mateusz Paszta, Radny Gminy Mogilan, Sołtys Mogilany: https://www.facebook.com/solectwomogilany

Koło Gospodyń Wiejskich Libertów: https://www.facebook.com/KgwLibertow

Agnieszka Gorgosz, Sołtys Libertowa: https://www.facebook.com/gorgoszagnieszka/

Bonifundo. Bonifraterska Fundacja Dobroczynna Konary: https://www.facebook.com/bonifundo/

Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach: https://www.facebook.com/GOKMogilany

Stowarzyszenie DNGM https://www.facebook.com/DNGMpl

Czytany 1437 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 Mar 2022 18:24