"Kler" w dworze mogilańskim

Przez 
(1 głos)
Urząd Gminy Mogilany nie udostępnił informacji o wynajęciu dworu dla produkcji filmu "Kler"

28 września 2018 r. do UG  wpłynął wniosek z prośbą o udostępnienie umowy wynajęcia dworu w związku z produkcją filmu "Kler". Zdjęcia do tego filmu były realizowane we dworze mogilańskim prawdopodobnie wiosną tego roku, kiedy podczas Akademii Mieszkańców zauważono, że jest uszkodzona noga fortepianu i zaginął pokrowiec. W filmie wyraźnie widać, że fortepian - będący własnością Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany - pełnił rolę rekwizytu. Nikt nie zapytał właściciela o zgodę na wypożyczenie fortepianu na użytek filmu. 

Po dwóch tygodniach (11 października) UG odpowiedział, że: "nie zawierał z Wojciechem Smarzowskim umowy...". Do UG wysłano więc kolejne pismo z wezwaniem do niezwłocznego udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie, gdyż wnioskowano nie o umowę z reżyserem, ale o umowę, na podstawie której realizowano zdjęcia we dworze.

Po kolejnych dwóch tygodniach oczekiwania urzędniczka w imieniu wójta napisała, że odpowiedź na zadane pytanie została udzielona 11 października.

Zabawa trwa.

 

PS.
Ustawa o dostępie do informacji publicznej zobowiązuje urząd do udzielania odpowiedzi "bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku". (Art. 13.1).

 

Kler

 

Czytany 2584 razy Ostatnio zmieniany środa, 24 Paź 2018 17:14

Polecamy!