Dodatkowe kursy linii 255 tylko dla jednej wsi. Dlaczego?

Przez  mogilany.info
(2 głosów)
Mieszkańcy Gaja nie skorzystają z dodatkowych kursów autobusowych (linia 255). Korzyści odniosą tylko mieszkańcy Lusiny. 

W piątek 4 października odbyło się zebranie wiejskie w Gaju. Zgodnie z informacjami od mieszkańców nie omawiano tam przełomowych spraw. Poruszono między innymi temat zwiększenia liczby kursów autobusu nr 255. Zgodnie z informacjami Urzędu Gminy dołożone są cztery kursy. Okazuje się jednak że autobus dojeżdżać częściej będzie tylko do pętli w Lusinie, a następnie zawróci, mimo, że mógłby jechać dalej ulicą Zadziele. Zatem korzyści dodatkowych kursów zupełnie ominą mieszkańców Gaja. Mieszkańcy wyrazili swoje niezadowolenie, ponieważ z autobusu korzysta między innymi wiele dzieci dojeżdżających do szkoły. Zgodnie z informacją od mieszkańca wójt odpowiedział, że puszczenie autobusów przez Gaj spowodowałby, że mieszkańcy Lusiny nie mogliby dojechać nim do Krakowa. Nie jest to prawdą, ponieważ autobus dojeżdża do Krakowa jadąc Zakopianką, zatem droga dla mieszkańców Lusiny po prostu wydłużyłaby się trochę. Rozsądne wydaje się, aby przynajmniej połowę dodatkowych kursów puścić przez Gaj. Wtedy korzyści mogłaby odnieść większa liczba mieszkańców gminy. Nie chcemy wywoływać animozji między mieszkańcami obu wsi. Wydaje się jednak, że można by osiągnąć jakiś kompromis. 

Niestety naszej gminy nie ma wśród samorządów, które otrzymają dopłaty z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych (https://www.malopolska.pl/aktualnosci/transport/nowe-polaczenia-lokalne-w-malopolsce).  Nawet nie wiemy czy nasza gmina się o nie starała. Wójt milczy w tej sprawie. Może nie ma się czym pochwalić? 

Czytany 1824 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 08 Paź 2019 13:58

Polecamy!