Pomocna dłoń dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

Przez  mogilany.info
(1 głos)
Od Stowarzyszenia „Otwórzmy Drzwi na Świat” z niedalekiego Andrychowa otrzymaliśmy prośbę o zamieszczenie informacji o petycji do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie dowozów dzieci niepełnosprawnych do szkół i przedszkoli. Być może mieszkańcy gminy Mogilany również zechcą się dołączyć.

 

Zgodnie ustawą Prawo Oświatowe Gmina ma pomagać w transporcie niepełnosprawnych dzieci do placówek edukacyjnych „przez zorganizowanie bezpłatnego dowozu i opieki w czasie przewozu dzieci, młodzieży i uczniów we własnym zakresie, albo poprzez zwrot rodzicom kosztów przewozu dzieci, młodzieży i uczniów oraz rodziców”

Miało być lepiej, ale według Stowarzyszenia „Otwórzmy Drzwi na Świat” wyszło gorzej. Po nowelizacji ustawy Prawo oświatowe w części dotyczącej dowozów dzieci z niepełnosprawnościami do szkół i przedszkoli, zamiast realnego zwrotu kosztów dowozu część rodziców dostanie mniejsze dofinansowanie niż do tej pory. Za pośrednictwem Stowarzyszenia „Otwórzmy Drzwi na Świat” grupa rodziców-społeczników apeluje o prezydenckie weto i wyjaśnia, dlaczego ich zdaniem nowelizacja ustawy łamie prawa uczniów z niepełnosprawnościami i zasadę równego dostępu do edukacji.

Publikujemy link do apelu Stowarzyszenia „Otwórzmy Drzwi na Świat” w sprawie dowozów, skierowany do prezydenta Andrzeja Dudy i trzymamy kciuki za najlepsze rozwiązania dla uczniów z niepełnosprawnościami i ich rodziców.

https://podpisz.to/petycja/apelujemy-o-zmiany-w-przepisach-dotyczacych-dowozow-uczniow-niepelnosprawnych,500?fbclid=IwAR1wGRCbG-C93qCOnLdFnyHj1Qw-o2mekwH72iS_8Qboe4iToILsu_U3WfA

Czytany 1318 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 31 Paź 2019 12:17

Polecamy!