Domagajmy się gospodarności razem

Przez  mogilany.info
(1 głos)
Chcemy przejrzystości w wydawaniu pieniędzy gminnych. Urząd Gminy nam to uniemożliwia. Bez udziału urzędników nie da się tego osiągnąć. Dla przykładu: Dlaczego płacimy za tę samą usługę prawie 5 razy więcej niż Świątniki Górne?

 

Szanowni Pracownicy Urzędu Gminy.

 

Mamy świadomość że nasze prośby o informację publiczną sprawiają wam pewien problem. Macie swoje obowiązki, a nasze wnioski dokładają Wam pracę. Rozumiemy Waszą niechęć. Dostęp do informacji publicznej jest jednak gwarantowany przez aktualne przepisy. Czy tak naprawdę zrobienie kopii dokumentu, do której mamy prawo, nie wiąże się z mniejszym nakładem pracy niż wymyślanie  skomplikowanych powodów uzasadniających odmowę dostępu do informacji? Czy problemem nie są właśnie polecenia zwierzchników, aby napisać wielostronicowy dokument, którego treść niekiedy trudno zrozumieć, a tym bardziej zaakceptować jako uzasadnioną odmowę?

Ostatnie prośby dotyczyły umów z Urzędem Gminy dotyczących usług. Odmówiono nam tych informacji. Czy mamy powody doszukiwać się niegospodarności? Weźmy na przykład umowę dla Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Ta sama osoba świadczy tę usługę w naszej gminie za 88560 złotych za rok (https://bip.malopolska.pl/api/files/2183240)

 

 

podczas gdy w Świątnikach Górnych za 1599 złotych brutto miesięcznie, czyli 19188 złotych brutto za rok, co oznacza kwotę prawie 5-krotnie mniejszą (https://bip.malopolska.pl/api/files/2215391). 

 

Czy ktoś w Urzędzie Gminy może nam to uzasadnić? A może ktoś z radnych z komisji budżetowej? Czy inspektor pracuje w naszej gminie 5 razy więcej? Jest codziennie w pracy? A w Świątnikach Górnych raz w tygodniu? Ile takich umów nieopłacalnych dla gminy zawiera urząd? Ile korzyści dla mieszkańców gminy Mogilany można osiągnąć inaczej wydając te pieniądze? 

 

Bez pomocy urzędników nie jesteśmy w stanie się tego dowiedzieć. To Państwo macie dostęp do tych dokumentów i możecie sygnalizować nieprawidłowości, w interesie nas wszystkich. Domagajmy się gospodarności razem. 


 

Czytany 2039 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 Paź 2020 10:39