Zainteresujmy się czy ktoś w naszej gminie nie potrzebuje pomocy w okresie epidemii

Przez  mogilany.info
(0 głosów)
Mogą to być osoby w podeszłym wieku, z przewlekłymi chorobami, również osoby oficjalnie poddane kwarantannie lub z własnej woli izolujące się w domu

Nastał ogólnie trudny czas, który pokaże jakimi jesteśmy ludźmi. Mieszkają w gminie osoby, które mogą potrzebować pomocy innych. Osoby w podeszłym wieku lub przewlekłymi chorobami mogą się bardziej obawiać opuszczać dom z uwagi na większe ryzyko związane z zachorowaniem. Zapewne są również osoby poddane kwarantannie domowej decyzją inspektorów sanitarnych albo pozostające w domu z własnej woli, na przykład po powrocie z zagranicy, dbając o bezpieczeństwo innych osób. One również potrzebują naszej pomocy, ponieważ dla ochrony innych ludzi nie mogą lub nie chcą wyjść z domu, aby zrobić zakupy. Apelujemy, aby nie zostawiać tych ludzi bez pomocy. Niekiedy wystarczy zwykły telefon z zapytaniem czy czegoś nie potrzebują. Nie należy się obawiać robienia i przynoszenia im zakupów. Nie jest do tego potrzebny osobisty kontakt. Torbę z zakupami można zostawić przed ogrodzeniem lub wejściem do domu. To nie grozi żadnym zakażeniem.

Jeżeli znacie osobę poddaną kwarantannie nie dzwońcie do nich z informacjami o wirusie i z poradami na ten temat. Na pewno sami już wiedzą sporo, ich stan psychiczny jest trudny i kolejne „fachowe” informacje na pewno tego nie poprawią. Raczej wręcz wzmogą niepokój. Jeżeli czegoś potrzebują to po prostu odwrócenia uwagi, rozmowy na inny temat, wsparcia i poczucia, że nie są sami.

Jeżeli wiecie, że ktoś potrzebuje pomocy i nie ma kto jej udzielić, możecie pisać na nasz adres e-mail stowarzyszenie@mogilany.info, na naszej stronie na Facebooku lub dzwonić na numer 791665423. Zrobimy co w naszej mocy, aby pomóc.

Czytany 1575 razy Ostatnio zmieniany sobota, 14 Mar 2020 13:00