Szczepienia przeciw COVID-19 w gminie Mogilany

Przez  mogilany.info
(1 głos)
Wg oficjalnej listy punktów szczepień, mieszkańcy naszej gminy będą mogli zaszczepić się przeciw SARS-CoV-2 w punkcie zlokalizowanym w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Mogilanach na ul. Św. Bartłomieja Apostoła 2.

Jest to jeden z 44 punktów szczepień na terenie powiatu krakowskiego. Na dzień 11.01.2021 na stronie internetowej SPZOZ w Mogilanach ani Urzędu Gminy Mogilany nie znaleźliśmy żadnej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19.

Mapa punktów szczepień: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/malopolskie

Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0, ale już od 15 stycznia ruszą zapisy dla pozostałych grup wg kolejności ustalonej przez Ministerstwo Zdrowia. W etapie I – osoby starsze, nauczyciele i służby mundurowe, w II – osoby poniżej 60 r.ż. z chorobami przewlekłymi i w etapie III – powszechne szczepienia populacji dorosłej.

Szczegółowe informacje o kolejności szczepień: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/od-kiedy-moge-sie-zaszczepic

Zgodnie z informacją na stronie rządowej https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-przeciwko-covid-19 e-skierowanie do szczepienia dla określonych grup wiekowych, zawodowych, itd. będzie generowane automatycznie i ważne 60 dni. Lekarze będą też mogli wystawić pacjentowi indywidualne e-skierowanie (np. gdy ktoś nie ma PESEL lub nie mógł się zaszczepić w okresie ważności pierwszego e-skierowania). Umawiać się na szczepienie będziemy przez centralny system e-rejestracji. Po dokonaniu rezerwacji wizyty każdy otrzyma SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Pacjent będzie od razu umawiany na dwie wizyty i także przed drugą dawką szczepionki będzie powiadamiany SMS.

Odpowiedzi na inne ważne pytania można uzyskać na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie/pytania-i-odpowiedzi. Dużo aktualnych informacji zamieszcza też strona Medycyny Praktycznej dla pacjentów https://www.mp.pl/pacjent/szczepienia/sytuacje-szczegolne/255420,szczepienie-przeciwko-covid-19.

Czytany 901 razy