"Majówka w Mogilańskiem Dworze"

Przez 
(0 głosów)

W trakcie tegorocznej „Majówki w Mogilańskim Dworze”, oprócz wielu atrakcji będzie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Swoją twórczość zaprezentuje mogilanka z urodzenia, związana więzami nie tylko rodzinnymi, ale także sentymentalnymi z naszą gminą, Pani Maria Strzebońska-Cholewa.

Maria Strzebońska-Cholewa urodzona w 1951 roku, absolwentka IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, w latach 80-tych wraz z rodziną zamieszkała na stałe w Wiedniu.

Pracowała tam w jednym z domów pomocy społecznej. Na emeryturze włączyła się aktywnie w nurt życia publicznego polonii austriackiej. Jest członkiem Klubu Kreatywnych Polskich Seniorów „Ostoja” w Wiedniu i Dolnej Austrii. Autorka prywatnie jest matką dwóch synów i babcią pięciorga wnucząt.

28 maja na swoim autorskim stoisku zaprezentuje wydany niedawno debiutancki tomik wierszy „Co mnie męczy, co mnie dręczy, co mnie cieszy i co śmieszy, czyli wiersze mieszane i nieuczesane”.

W swoim debiutanckim tomiku Pani Maria z dystansem opisuje ludzkie słabości, nieobce jej samej. Pomimo porażek i krótkotrwałych zwycięstw autorka zachowuje pogodę ducha, zaraźliwy optymizm oraz wiarę w lepsze jutro. Żartobliwy ton wierszy, a także przywiązanie do rymów nadają książce niezwykłą lekkość i melodyjność. Twórczość Marii Strzebońskiej-Cholewy jest przykładem tego, że zarówno o błahostkach, jak i sprawach ważnych można pisać w sposób ciekawy i uniwersalny.

Zapraszamy na spotkanie z Panią Marią, jak sama pisze na swoim profilu, „będzie to świetna okazja do rozmowy ( nie tylko o wierszach) i spotkań „twarzą w twarz”, których w ostatnim czasie wszystkim nam brakowało.” Na stoisku będzie można także nabyć debiutancki tomik dla chętnych z dedykacją na życzenie.

Zachęcamy także do polubienia jej profilu na fb:
https://www.facebook.com/search/top?q=wiersze%20mieszane%20i%20nieuczesane-%20maria%20strzebo%C5%84ska-%20cholewa

Czytany 766 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 22 Maj 2022 14:04