PROBLEMY Z WODĄ W GMINIE MOGILANY.

Przez 
(0 głosów)
Wójt obiecywał, że zbuduje drugi zbiornik na wodę już podczas swojej kampanii wyborczej w 2014 r., czyli 5 lat temu. Dlaczego do tej pory nie powstał drugi zbiornik na wodę?

Poniżej kilka faktów wartych przypomnienia.

  • Piękna obietnica wyborcza z sierpnia 2014 r.: "Zapewnimy odpowiedniej jakości wodę wszystkim mieszkańcom gminy przez budowę drugiego zbiornika wodnego na Kopcach w Mogilanach, który będzie wyposażony w system uzdatniania wody. Podpiszemy umowy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie oraz Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Skawinie, dotyczące rozbudowy głównych magistral wodociągowych na terenie gminy".
  • Inwestycja budowy zbiornika została wpisana decyzją Rady Gminy do budżetu na 2016 rok. Wójt tej uchwały nie wykonał, mimo, że budżet w 2016 roku zamknął się nadwyżką finansową – pozostało prawie 3 mln złotych nie wykorzystanych na inne zadania. Wójt nie otrzymał od Rady absolutorium za 2016 r. m. in. z powodu niezrealizowania inwestycji zaplanowanych w budżecie.
  • Wójt zapowiedział w Głosie Gminy Mogilany (grudzień 2016), że zaplanował 950 tys. zł na budowę zbiornika na wodę w 2017 r. Jednak w styczniu 2017 wykreślił tę inwestycję z projektu budżetu.

Kiedyś można było zrzucić winę na radnych. Dzisiaj w Radzie są osoby wybrane w 100% z Komitetu Wyborczego Wójta Piotra Piotrowskiego. Czym więc dzisiaj wytłumaczyć brak skutecznych działań, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo w dziedzinie czystej wody w kranach?

Czytany 762 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 16 Cze 2019 22:39