Wójt nie chciał oszczędzić dużej kwoty pieniędzy gminnych na projekt rozbudowy szkoły w Libertowie

Przez  mogilany.info
(0 głosów)
Mieszkaniec Libertowa, architekt, zaproponował, że zrobi bezpłatnie projekt rozbudowy szkoły w Libertowie. Wójt nawet nie wyraził chęci dalszej rozmowy na ten temat. Być może udałoby się oszczędzić co najmniej 90 000 złotych, a prawdopodobnie więcej.

 

Na nagraniu sesji Rady Gminy z 26 września 2019 w części “Wolne wnioski” (czas ok 2:02-2:05) można usłyszeć propozycję mieszkańca Libertowa, że zrobi bezpłatnie projekt rozbudowy szkoły w Libertowie. Następnie można wysłuchać odpowiedzi wójta, że sprawę przekazano do Izby Architektów, która ma zaproponować różne możliwości rozbudowy szkoły. Zapewne będzie się to wiązało z konkursem. Ostatecznie wójt nie zgodził się przyjąć (ani nawet rozważyć czy przedyskutować) propozycji mieszkańca, proponując mu udział w tym konkursie.

Według budżetu na 2019 rok taki projekt ma kosztować 90 000 złotych, ile będzie kosztował w rzeczywistości, to się okaże (wiemy jak się zmieniają koszty, wystarczy popatrzeć na kwotę przeznaczoną w budżecie na zbiornik wody i rzeczywistą wartość przetargu, która jest dwukrotnie większa).

Porównując przetargi z wcześniejszych lat w innych gminach można się spodziewać, że koszty projektowe mogą być znacznie wyższe. Dla przykładu udało się nam znaleźć konkurs na rozbudowę szkoły w Siechnicach, gdzie wybrano ofertę na ponad 156 000 złotych. 

Odmawiając jakiegokolwiek dalszego postępowania w tej sprawie wójt być może zabiera naszej gminie szansę na oszczędzenie właśnie takiej kwoty. Wcale nie trzeba było od razu się zgadzać na robienie projektu, ale można było porozmawiać. Naprawdę nie dałoby się lepiej spożytkować tych pieniędzy? 

Czytany 1202 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 Gru 2019 16:20

Polecamy!