Banknoty Banknoty Marko Milivojevic

Czy gmina Mogilany skorzysta z rządowych środków na inwestycje?

Przez  mogilany.info
(1 głos)
Czekamy na informację z naszego Urzędu Gminy o planach inwestycyjnych w ramach Programu Inwestycji Strategicznych.

 

5 lipca Wójt Gminy Czernichów poinformowała o swoich planach złożenia wniosków w mediach społecznościowych następującymi słowami „Wiadomość, na którą czekała nasza Gmina , jak i zapewne tysiące gmin w całej Polsce: rządowy fundusz umożliwi uzyskanie do 95% dotacji z budżetu państwa na lokalne inwestycje! Fundusz to 20 miliardów złotych w pierwszej, pilotażowej transzy, jakie zapewnią niespotykane dotąd wsparcie na poziomie od 80 do aż 95% finansowania inwestycji, które zostaną pokryte w ramach wyrównywania szans i zasypywania różnic rozwojowych. W imieniu samorządu Gminy bardzo dziękuję za uruchomienie programu Polski Ład, pierwsze 3 wnioski zostaną złożone do 30 lipca 2021 roku.”

Na razie nadaremnie można szukać podobnej informacji na stronach Urzędu Gminy Mogilany.

Ruszył pilotażowy nabór środków do Programu Inwestycji Strategicznych, nabór potrwa do końca lipca. To wielka szansa dla naszej gminy, aby zrealizować przy niespotykanym dotychczas wsparciu inwestycje określone jako strategiczne. W przypadku inwestycji wodno-kanalizacyjnych (budowy bądź modernizacji) dofinansowanie wynosi 95%. Wszystkie dobrze zarządzane gminy mają szanse zaspokoić potrzeby mieszkańców w zakresie dostępu do wody i kanalizacji.

Jak wiemy, nasza gmina w niespełna 50% ma dostęp do kanalizacji, sieć wodociągowa jest niewydolna i awaryjna. Inwestycje te mogą być zrealizowane przy 5% wkładzie własnym!

Czy Wójt Gminy Mogilany i kierowany przez niego urząd wykorzystają te szansę? Czy mamy samorząd, który skutecznie wyegzekwuje realizację tych inwestycji w swojej gminie?

Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany wystosowało do Wójta Piotra Piotrowskiego list otwarty w celu uzyskania informacji o działaniach UG Mogilany, apelując jednocześnie o zapewnienie finansowania priorytetowych dla naszej gminy inwestycji ze środków oferowanych w Programie Inwestycji Strategicznych.

Mieszkańcy czekają na informację!

 

Czytany 1672 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 22 Lip 2021 20:02