Laptopy dla szkół – szansa na nowy sprzęt dla szkół z terenu naszej gminy

Przez  mogilany.info
(0 głosów)
Pytamy Wójta, czy władze gminy planują skorzystać z uruchomionego właśnie programu „Zdalna szkoła”?

 

Czy wszystkie szkoły z naszej gminy są w wystarczającym stopniu doposażone w komputery, laptopy i mobilny dostęp do internetu? Może władze gminy skorzystają z uruchomionego właśnie programu „Zdalna szkoła”? A może już zgłoszono wniosek, a my nic nie wiemy? Bo informacje pocztą pantoflową nam nie wystarczają.

Już od wczoraj, od 1 kwietnia wszystkie gminy oraz powiaty mogą wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Ministerstwo cyfryzacji przeznaczyło na ten cel 186 mln zł z funduszy europejskich. Szybka ścieżka, minimum formalności, maksimum elastyczności – wszystko po to, by uczniowie i nauczyciele jak najszybciej dostali sprzęt do zdalnej nauki. Najważniejsze: nie potrzeba wkładu własnego, złożenie wniosku to gwarancja wypłaty, 100% dofinansowania. Pozyskany sprzęt staje się własnością szkół, korzystać z niego mogą uczniowie w swoich domach.

Czytany 860 razy Ostatnio zmieniany piątek, 03 Kwi 2020 09:02