Czy radni Gminy Mogilany skorzystają na uchwaleniu studium?

Przez  mogilany.info
(1 głos)
Nie wiemy ile z prawie 900 wniosków złożonych do studium składali aktualni radni. Jeżeli ich działki przekształcono na tereny budowlane, to uchwalając studium działają dla własnej korzyści. Mieszkańcy gminy powinni uzyskać taką informację. 

 

Na dzisiejszym posiedzeniu komisji w sprawie studium było ostro. Radni ochoczo głosowali za odrzuceniem wniosków mieszkańców do wyłożonej wersji studium, traktując je zbiorczo, całymi sołectwami, a nie indywidualnie poszczególne działki. W środę mają głosować nad uchwaleniem studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Mogilany. 

Czy uzyskamy informację od radnych, kto z nich ma interes w uchwaleniu studium? Czy składali wnioski dotyczące przekształcenia gruntów na tereny budowlane i czy zostały one uwzględnione? Czy byli traktowani inaczej niż mieszkańcy, których wnioski odrzucono? I czy moralne jest, że niektórzy radni będą głosować we własnym interesie odnosząc wymierne korzyści (także finansowe, wskutek zwiększenia wartości działki) dzięki uchwaleniu studium? 

Warto też wspomnieć że w Bukowie oraz Kulerzowie przeznaczono olbrzymie tereny pod instalacje fotowoltaiczne wbrew woli mieszkańców. Kilkudziesięciu z nich głośno sprzeciwia się takiej decyzji. Ponawiamy zatem nasze pytanie: Czy to studium naprawdę jest uchwalane w interesie mieszkańców Gminy Mogilany? 

Czytany 1016 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 Paź 2020 18:05