Dyr. Monika Zatorska, Min. Joanna Kluzik-Rostkowska, Radny Grzegorz Malik Dyr. Monika Zatorska, Min. Joanna Kluzik-Rostkowska, Radny Grzegorz Malik

Wizyta Pani Minister Edukacji w Szkole Podstawowej w Konarach

Przez 
(33 głosów)
Jesteśmy zaszczyceni wizytą Pani Minister Edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej w Szkole Podstawowej w Konarach w dniu 27 marca 2015 r. Serdecznie dziękujemy!

Zobacz zdjęcie

Informacja ze strony MEN:

W trakcie wizyty w Małopolsce minister edukacji narodowej spotkała się także z nauczycielami, pracownikami, uczniami i rodzicami Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Konarach (gmina Mogilany).

To niepowtarzalna szkoła. Jako jedyna w Polsce pracuje w oparciu o autorski program Wielointeligentnej edukacji, zbudowanej na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera, profesora neuropsychologii Harvard University.

Szkoła od dnia 1 września 2012 r. pracuje w oparciu o koncepcję Wielointeligentnej edukacji dla dziecka, stworzonej przez dr Aldonę Kopik oraz mgr Monikę Zatorską, jako odpowiedź na potrzeby zmian w edukacji w Polsce.

Koncepcja opiera się na pięciu filarach: teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera, szeroko rozumianej diagnozie, czyli rozpoznawaniu możliwości dziecka, indywidualizacji pracy z dzieckiem, tworzeniu środowiska edukacyjnego – tzw. Krain Zabaw i Ośrodków Zainteresowań, w których dziecko odkrywa świat, poznaje i zaczyna rozumieć własne uczenie się oraz dialogu wszystkich podmiotów procesu edukacyjnego, czyli rodziców, dzieci, nauczycieli, środowiska lokalnego.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

http://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/minister-edukacji-na-festiwalu-zawodow-i-w-konarach.html

Czytany 1731 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 Mar 2015 23:46