Złoty Krzyż Zasługi dla Sylwestra Szefera!

Przez  mogilany.info
(0 głosów)
Serdeczne gratulacje dla Sylwestra Szefera, który w dniu 25 maja 2023 został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce.

Uroczystość miała miejsce w Pałacu Prezydenckim w Warszawie i związana była z obchodzonym Dniem Samorządu Terytorialnego.

Sylwester Szefer był radnym Gminy Mogilany w latach 2010-2014, współzałożycielem i przewodniczącym Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany (2010-2021), redaktorem portalu mogilany.info (2010-2021).

Jako przewodniczący SMGM posiadał wyjątkową umiejętność inspirowania mieszkańców do pracy na rzecz „małej ojczyzny”. Był inicjatorem szeregu działań podejmowanych przez SMGM, jego szczególną uwagę przykuwała m.in. troska o poprawę bezpieczeństwa na „zakopiance”. Wieloletnia batalia o bezpieczne przejścia zaowocowała zbudowaniem w 2015 r. kładki dla pieszych w Gaju oraz chodnika prowadzącego do kładki. W wyniku interwencji SMGM Ministerstwo Infrastruktury podjęło decyzję o rozpoczęciu prac nad projektem kolejnej inwestycji na zakopiance: wiadukt w Gaju na skrzyżowaniu Zadziele-Widokowa. Także za jego kadencji SMGM przyczyniło się do przejęcia w 2014 r. przez gminę w użytkowanie dworu w Mogilanach i otwarcia parku dla mieszkańców.

Dziękujemy za długie lata działalności i jeszcze raz gratulujemy!

Więcej:  https://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/odznaczenia-z-okazji-dnia-samorzadu-terytorialnego,69020

Czytany 902 razy