Fot. Konrad Kosecki Fot. Konrad Kosecki

Wybory do powiatu: Krzysztof Musiał

Przez 
(3 głosów)
O sprawach ważnych dla mieszkańców Gminy Mogilany nie decydują tylko Rada Gminy i Wójt. Wiele istotnych decyzji, zwłaszcza w zakresie inwestycji drogowych, zapada w Radzie Powiatu Krakowskiego.

W tegorocznych wyborach do Rady Powiatu Krakowskiego startuje między innymi Krzysztof Musiał, który pełnił funkcję wójta Gminy Mogilany w latach 2010-2014.

Krzysztof Musiał ma 64 lata, urodził się w Mogilanach. W latach 1979-2010 był Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach. Stworzył od podstaw bazę do prowadzenia działalności GOK, przeprowadził rozbudowę Ośrodka pozyskując na ten cel dotacje zewnętrzne. 30 lat temu był pomysłodawcą i współzałożycielem Zespołu Regionalnego „Mogilanie”, który stał się wizytówką naszej gminy w Polsce i za granicą. Jest autorem wielu nowatorskich projektów, m. in. Majówek w Mogilańskim Dworze czy Koncertów Noworocznych, które wpisały się na stałe w krajobraz ważnych wydarzeń w gminie i Małopolsce. Za swoją działalność odznaczony wysokimi odznaczeniami państwowymi, w tym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Gdy przejmował zarządzanie Gminą Mogilany w 2010 roku, była ona najbardziej zadłużoną gminą w Polsce. Cztery lata później Gmina Mogilany znalazła się w dwudziestce najlepszych gmin Małopolski (17 miejsce w rankingu 179 gmin, DzP z 25 września 2014). Nastąpiło zdecydowane obniżenie wskaźnika długu, a zarazem znaczny wzrost wykorzystania funduszy zewnętrznych na inwestycje gminne.

W 2014 roku wójt Musiał przegrał w wyborach z Piotrem Piotrowskim, który w swojej agresywnej kampanii posługiwał się nieprawdziwymi informacjami – konsekwencją były dwie sprawy sądowe, obie wygrane przez Krzysztofa Musiała.

Czytany 2662 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 18 Paź 2018 10:00