Apel do policji w sprawie szalejących quadów

Przez 
(0 głosów)
Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany prosi policję o zwiększenie liczby patroli, zwłaszcza w czasie weekendów.

  

   Zwracamy się z prośbą o podjęcie zdecydowanych działań w celu poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach i w otoczeniu naszych domów w związku z narastającą modą szaleństw motorowych, a zwłaszcza uciążliwą plagą quadów jeżdżących w sposób ryzykowny po terenie gminy Mogilany.

   Tragiczna śmierć szanowanego mieszkańca Mogilan powinna stać się skuteczną przestrogą nie tylko dla młodych quadowców i ich rodziców, ale także dla tych, którzy strzegą bezpieczeństwa w gminie.

   Miłośnicy quadów i motocykli terenowych rozjeżdżają nasze drogi, ścieżki spacerowe, łąki i pola. Ryk silników i ekstremalne wyczyny quadowców stały się prawdziwym utrapieniem dla mieszkańców. Ulice naszych miejscowości, szczególnie w weekendy, zamieniają się w tory wyścigowe. Quadowcy często nie zważają na przechodniów i innych użytkowników ruchu, stanowiąc dla nich poważne zagrożenie. Jeżdżą także po prywatnych łąkach i polach uprawnych, na co żalą się rolnicy z naszego terenu. Ulubionym celem wypraw stają się leśne ścieżki, pomimo, że w lasach naszej gminy nie ma dróg do tego przeznaczonych. Płoszą zwierzęta i zakłócają wypoczynek ludzi.

   Użytkownicy quadów i motocykli terenowych często naruszają obowiązujące przepisy. Jednak, nawet najlepiej sformułowane przepisy, nie będą skuteczne, gdy nie będą stosowane.

   Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany zwraca się z prośbą do Policji o podjęcie zdecydowanych działań w sytuacji niebezpiecznych zachowań kierowców quadów i motocykli terenowych na terenie gminy Mogilany. Prosimy o zwiększenie liczby patroli, zwłaszcza w czasie weekendów.

Poniżej (w galerii) pismo Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany do Policji z dnia 15 marca 2017 r.

 

Czytany 3014 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 04 Kwi 2017 21:29