Fot. mogilany.osp.pl Fot. mogilany.osp.pl

Potrzebna pomoc dla rodziny poszkodowanej w pożarze

Przez 
(4 głosów)
We Włosani pożar strawił część domu. Ogień rozprzestrzeniał się od komina w przybudówce. Na szczęście nikt nie zginął.

 

Prosimy o wsparcie naszego kolegi Tadeusza Pitali, którego dom uległ częściowemu spaleniu. Pożarł wybuchł nad ranem 13 lutego 2017 r. Od komina zapalił się dach przybudówki, a następnie ogień rozprzestrzenił się na parterze domu. Dzięki szybkiej interwencji strażaków (przyjechało sześć jednostek straży) udało się uratować dom, a przede wszystkim życie. Pan Tadeusz ze swoją żoną spędzili tydzień w szpitalu na skutek zaczadzenia. Od paru miesięcy ciężko pracują od rana do nocy, aby przywrócić dom do stanu używalności.

Przybudówka została zniszczona, także duża część parteru. Na skutek działania dymu, sadzy i wysokiej temperatury zniszczeniu uległy w całym domu meble, ubrania, część stolarki okiennej. Temperatura była tak wysoka, że na parterze stopiły się szklanki. Stopieniu uległ sprzęt AGD i elektroniczny, łącznie z telewizorem i telefonami. W dużej części dom jest już odbudowany, zostały skute nadpalone tynki wewnątrz pomieszczeń na parterze, położone płyty gipsowe, wykonana nowa instalacja grzewcza, ale prac jest jeszcze bardzo wiele.

Potrzeby są duże, zwłaszcza finansowe, gdyż dom nie był ubezpieczony. Z rzeczy materialnych potrzebne są obecnie materiały na odbudowę 40 m kw. dachu: blacha dachowa, krokwie, wełna mineralna itd. Także materiały budowlane i malarskie.

Jeśli ktoś mógłby w jakikolwiek sposób pomóc, to prosimy o skontaktowanie się ze skarbnikiem Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany Jerzym Nowickim: stowarzyszenie@mogilany.info; tel. 607 237 377.

Serdecznie dziękujemy!

Sylwester Szefer
Przewodniczący SMGM

Czytany 1588 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 04 Maj 2017 16:34