Ułatwienie na skrzyżowaniu w Libertowie

Przez 
(1 głos)
Przy wyjeździe z Libertowa na zakopiankę została zamontowana lampa z zieloną strzałką w prawo, w stronę Zakopanego. Wkrótce zostanie uruchomiona.

Dzięki tej strzałce zostanie trochę upłynniony ruch na skrzyżowaniu, zwłaszcza rano w dni robocze, kiedy ustawia się sznur samochodów, które chcą wyjechać z Libertowa.
Zdecydowana większość aut zmierza do Krakowa, są jednak samochody jadące  w stronę Zakopanego i te będą mogły łatwiej opuścić skrzyżowanie.

To małe ułatwienie przy wyjeździe z Libertowa jest efektem rozmów, które były prowadzone z Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad przez przedstawicieli Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany i Rady Gminy Mogilany pod przewodnictwem Grzegorza Stokłosy. Uzgodniono, że przewodniczący Rady Gminy wystąpi do wójta z propozycją przygotowania przez Urząd Gminy koncepcji usprawnienia ruchu na tym skrzyżowaniu. Przedstawiciele GDDKiA sugerowali, aby wynająć do tego celu sprawdzonych ekspertów ruchu drogowego, np. dr inż. Stanisława Gondka z Politechniki Krakowskiej (Katedra Budowy Dróg i Inżynierii Ruchu). Uzgodniono także, że konieczne będzie spotkanie z udziałem przedstawicieli samorządu gminy i powiatu. Przewodniczący Grzegorz Stokłosa wystąpił z wnioskiem do wójta, ale wójt nie podjął tej inicjatywy.

Czytaj: http://mogilany.info/aktualnosci/1-aktualnosci/384-wyjazd-z-libertowa-na-zakopianke-niepowazne-zachowanie-wojta

W niedalekiej przyszłości skrzyżowanie ulegnie całkowitemu zakorkowaniu, jeśli znacząco przybędzie terenów budowlanych, do czego prowadzi projekt Studium opracowywany przez wójta. W opinii przedstawicieli GDDKiA sytuację rozwiązałoby jedynie dwupoziomowe skrzyżowanie, które obecnie nie jest możliwe do realizacji.

Czytaj: http://mogilany.info/wydarzenia/nasze-interwencje/16-nasze-interwencje/374-wiadukt-w-gaju-kolejny-krok-do-przodu

Czytany 1615 razy Ostatnio zmieniany środa, 03 Maj 2017 21:03